Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płytki klinkierowe na suficie -technologia

minimaxi 24 Feb 2021 21:24 594 16
    minimaxi
    Level 15  
    Mam projekt w którym płytki klinkierowe położone są na suficie we wnęce wejściowej. Fachman mi odradza. Pytanie czy rzeczywiście ta technologia jest trudna i mogą odpadać? Jak to powinno wyglądać w praktyce?
    trojan 12
    Level 36  
    Kasetony styropianowe.
    vorlog
    Level 38  
    minimaxi wrote:
    Pytanie czy rzeczywiście ta technologia jest trudna i mogą odpadać?

A próbowałeś oderwać płytkę klinkierową od ściany? Jak Ci się uda, zwłaszcza w całości, to albo była przyklejona za pomocą kozy z nosa, albo jesteś Mistrzem_w_Odrywaniu_Płytek_Klinkierowych_od_Ściany...
    Ten sufit to jaka powierzchnia? Tynk tradycyjny, goły mur, regips, trzcina papirusowa wytaplana w glinie? :)
    V.

Moderated By Felini:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

palmus
    Level 33  
    Da sie przykleić.Robota żmudna, gdyż klej musi pokonać ciężar płytki.Albo lepisz z użyciem podpórek, albo rezygnujesz z kleju do płytek( dodatkowy, b.duży ciężar) na rzecz jakiegoś szybkiego i mocnego, np dwuskładnikowy poliuretanowy.
    User removed account
    Level 1  
    anders11
    Level 30  
    Da się położyć odpowiednią techniką na którą składa się odpowiednia gestość kleju,przygotowanie podłoża,i wreszcie technika samego dobijania płytki do podłoża aby wyprzeć całe powietrze
    Trudno to opisać co i jak ale dobry fachowiec wie o co chodzi , tu najważniejszym kryterium jest praktyka wykonującego
    Niedowiarkom przypomnę pewną sztuczkę ,chyba każdy widział odwróconą szklankę z wody z kartką papieru pod spodem
    Te same zasady fizyki utrzymują płytkę na suficie zanim klej zwiąże
    vorlog
    Level 38  
    Da się bez problemu. Parę latek wstecz, na fuchę po godzinach, obklejaliśmy z kolegą pomieszczenie magazynku technologicznego w zakładzie produkcji spożywczej (przystosowanie pod kompleksowe mycie i odkażanie). Plus jeszcze fuga specjalistyczna...
    Nie kontynuuję ze względu na mój wybitnie ironiczny i złośliwy styl, łamanie regulaminów itd.
    V.
    User removed account
    Level 1  
    minimaxi
    Level 15  
    Dzięki Panowie, szacun za wypowiedzi. Sufit 2x4=8m2 jest ocieplony styropianem z podwójną siatką i klejem. Prawdopodobnie do tego celu będę musiał kupić lepszy klej, gość wspominał o Sopro. Pozdrawiam serdecznie
    ADB-6
    Level 28  
    minimaxi wrote:
    Sufit 2x4=8m2 jest ocieplony styropianem z podwójną siatką i klejem.

A styropian zakołkowany do podłoża?
    minimaxi
    Level 15  
    Przypuszczam, że tak bo na ręce nie patrzyłem ale obawy ssą. Dlatego właśnie poszukuję jakiejś "maty" usztywniającej, którą bym jeszcze dołożył na kleju -kiedyś o czymś takim słyszałem do łazienek niby do wyrównywania podłoża pod płytki -znasz/znacie temat?
    kortyleski
    Level 43  
    To się pięknie po kilku latach zwiesi. Nawet nie wiem co ci poradzić. Może mokra płyta gk gęsto kołkowana do bazy czyli faktycznego sufitu. Jak sucho to nawet impregnowane OSB. I do tego płytki na neopren.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    minimaxi wrote:
    Mam projekt w którym płytki klinkierowe położone są na suficie we wnęce wejściowej.

Pytanie zasadnicze. Po co one? Sam wymyśliłeś, znaczy Tobie się to podoba, czy ktoś Ci takie roboty narzuca? Ja bym sobie narzucić nie dał, jeśli to nie jest konieczne.
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    ADB-6 wrote:
    minimaxi wrote:

Nawet jeżeli tak to ciężar klinkieru może spowodować oderwanie całego siatkowania. Proponuję zmienić rodzaj wykończenia gdyż nie widzę się w sytuacji przekraczania przedpokoju w kasku ochronnym. Tym bardziej, że wszyscy użytkownicy będą z czasem zagrożeni.
    retrofood
    wiesiekmisiek wrote:
    ADB-6 wrote:
    minimaxi wrote:

Nawet jeżeli tak to ciężar klinkieru może spowodować oderwanie całego siatkowania. Proponuję zmienić rodzaj wykończenia gdyż nie widzę się w sytuacji przekraczania przedpokoju w kasku ochronnym. Tym bardziej, że wszyscy użytkownicy będą z czasem zagrożeni.

Dokładnie tak. Zagrożenie z czasem będzie rosło, a nie malało.
    minimaxi
    Level 15  
    Panowie, projekt obejmuje front domu. Wnęka wejściowa to analogicznie jak garaż, gdzie oprócz frontu obłożono płytkami boki i górę, tylko, że dla garażu to akurat 40cm szerokości, a dla domu ok. 1.5m (sorry wczesniej zaokrągliłem do 2m). Sam zacząłem mieć obawy, zapytam jeszcze projektanta. Pozdrawiam
    retrofood
    minimaxi wrote:
    Panowie, projekt obejmuje front domu. Wnęka wejściowa to analogicznie jak garaż, gdzie oprócz frontu obłożono płytkami boki i górę, tylko, że dla garażu to akurat 40cm szerokości, a dla domu ok. 1.5m (sorry wczesniej zaokrągliłem do 2m). Sam zacząłem mieć obawy, zapytam jeszcze projektanta. Pozdrawiam

Wg mnie w takiej wnęce nie powinno być żadnego docieplenia i żadnych warstw pośrednich. Wtedy płytki klinkierowe mogą być klejone bezpośrednio do podłoża w sposób pewny (mniej więcej). Inaczej będą stanowić dla tego styropianu poważne obciążenie i zagrożenie o nieodgadnionych skutkach.