Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jesteś na tradycyjnym hostingu? Przenieś się na CloudHosting

magic9 25 Feb 2021 06:25 1338 0
 • #1
  magic9
  Editor
  Szybki rozwój technologiczny nie tylko powołuje do życia coraz bardziej zaawansowane strony WWW, które do prawidłowego funkcjonowania wymagają olbrzymich zasobów, lecz pośrednio stwarza również nowe nawyki konsumenckie. Gdy dana witryna otwiera się zbyt wolno, zniecierpliwieni klienci najczęściej rezygnują z czekania i zaczynają szukać ofert u konkurencji. Z tego powodu warto sprawdzić CloudHosting oferowany przez nazwa.pl, która przez ekspertów z branży IT została wybrana firmą hostingową roku.

  Jesteś na tradycyjnym hostingu? Przenieś się na CloudHosting


  Wiele stron internetowych funkcjonuje na tzw. tradycyjnym hostingu. Opiera się on na pracy pojedynczego serwera, na którym są umieszczane witryny wielu użytkowników. Taki hosting posiada ograniczone zasoby i musi je rozdzielić pomiędzy liczne strony WWW. I tu zaczynają się problemy. Gdy aplikacja jednego z użytkowników zaczyna generować większe obciążenie, co często się zdarza, wpływa to też na pozostałe witryny. Powód jest prozaiczny: ograniczona moc pojedynczej maszyny nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości zasobów do prawidłowego działania wszystkich umieszczonych tam stron internetowych. Zaczynają one zwalniać lub stają się całkowicie niedostępne.

  Co możesz zyskać dzięki CloudHostingowi?

  Problem pojawia się także podczas okresowego uaktualniania oprogramowania na serwerze lub dowolnej awarii. Ponieważ strony działają na pojedynczej maszynie, wszelkie niedogodności związane z częściowym czy całkowitym brakiem płynnego jej funkcjonowania uderzają bezpośrednio w ich dostępność w sieci. Powtarzające się problemy ze stroną WWW mogą doprowadzić do utraty zaufania wśród klientów, którzy skłonni będą szukać produktów i informacji w miejscach, w których uzyskają je szybko i bez przeszkód. Nie powinniśmy się im dziwić. Warto zatem rozważyć przejście na bardziej nowoczesne i niezawodne rozwiązania. Takim właśnie jest technologia CloudHostingu, którą oferuje nazwa.pl.

  Hosting w chmurze to nie pojedynczy serwer, lecz cały klaster, który może liczyć nawet tysiące maszyn. Na czym poleca przewaga? Gdy jedna ze stron WWW zacznie generować zbyt duże obciążenie, zajmujące się monitoringiem load balancery w czasie tysięcznej części sekundy przekierują ruch do najmniej zajętego serwera w klastrze. Dzięki temu nie dochodzi do spowolnienia działania witryn, które otwierają się z maksymalną możliwą szybkością. Również podczas wystąpienia awarii load balancery wykluczają wadliwy serwer z klastra i nie przydzielają do niego kolejnych zapytań. Dzięki temu użytkownicy strony nawet nie mają świadomości, że jakakolwiek awaria miała miejsce.

  Jesteś na tradycyjnym hostingu? Przenieś się na CloudHosting


  Na prędkość i niezawodność działania hostingu w nazwa.pl wpływa ponadto stosowanie wydajnych procesorów Intel Xeon z wysokim traktowaniem zegara 5 GHz oraz superszybkich dysków Intel Optane z technologią 3D XPoint. Pozwala to na bezproblemowe działanie wszystkich stron WWW niezależnie od pory dnia i nocy. Skalowalność zasobów do tysięcy maszyn zamiast do pojedynczego serwera, jak ma to miejsce w tradycyjnym hostingu, zapewnia płynność działania. A także bezpieczeństwo.

  To ostatnie gwarantuje również zduplikowanie wszystkich elementów chmury. Wykorzystywane są tu także podwójne tory zasilania i podwójna sieć. Zwielokrotnione są także load balancery. Do dyspozycji są mamy duplikowane macierze dyskowe, uodparniające chmurę nawet na duże awarie dyskowe. Należy w tym miejscu wspomnieć, że nazwa.pl przechowuje macierze dyskowe z danymi klientów zduplikowane w różnych Data Center, dzięki czemu nie utracimy danych nawet w przypadku niespodziewanego kataklizmu, który zniszczyłby całą serwerownię.

  Nie ma więc na co czekać i już teraz trzeba zadbać o przeniesienie swoich witryn na najszybszą technologię. Zwłaszcza, że jest to proces niewymagający pracy własnej. Firma nazwa.pl gwarantuje bezpłatne przeniesienie danych na swoje serwery, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Eksperci nazwa.pl są dostępni we wszystkie dni tygodnia i o każdej porze, co zapewnia pełną wygodę i elastyczność.

  Atrakcyjne ceny i bezpłatny okres 30-dniowy!

  Warto zaznaczyć, że ceny są bardzo atrakcyjne. Spółka oferuje trzy pakiety hostingu, różniące się głównie powierzchnią dyskową. Dla użytkowników o niewielkich potrzebach przygotowany jest pakiet CloudHosting Start, zapewniający 100 GB i kosztujący zaledwie 100 zł netto/rok przy pierwszym zamówieniu. Wariant CloudHosting Biznes dedykowany jest dla firm i jest wybierany głównie przez nie. Dysponujemy przy nim powierzchnią 500 GB i możemy go sprawdzić za jedyne 200 zł netto/rok. Dwa pierwsze pakiety hostingowe możemy testować bezpłatnie aż przez 30 dni. Natomiast dla bardziej wymagających klientów nazwa.pl przygotowała CloudHosting Pro, który gwarantuje aż 1 TB miejsca. Cena w promocji to 400 zł netto/rok.

  [Artykuł sponsorowany]