Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda fabia 1.2 2003 rok - Falują obroty silnika na zimnym silniku

wwolf6430 25 Feb 2021 19:07 1179 11
    wwolf6430
    Level 3  
    Dzień dobry. Od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem Fabii 1.2,z 2003r sama benzyna z przebiegiem niemal 200 tyś,od kilku dni skoda po odpaleniu na zimnym silniku falują obroty, czy po dłuższym postoju tak 3, 4 godziny po jeździe i ponownym odpaleniu dodając gazu obroty spadają do zgaśnięcia auta, wszystko na postoju, trwa to około 3, 4 minut i wszystko wraca do normy. Zaóważyłem też że temperatura stoi w miejscu, wskazówka podnosi się minimalnie i zero reakcji. Podczas jazdy auto nie dusi się, nie szarpie nic się zupełnie z autem nie dzieje, tylko mam kłopot bo nie wiem czy jeździć z nie znaną temperaturą auta, czy nie uszkodzę silnika. Czy te falowanie obrotów i temperatura mają coś wspólnego razem z tymi objawami które opisałem? I jaka może być tych objawów przyczyną?
  • Helpful post
    lukaszmech
    Level 17  
    Czujnik temp. jest potrzebny dla ustalenia dawki wtrysku paliwa na zimnym jak i na ciepłym, wymień czujnik sprawdź świece podstawa, po tej wymianie jeśli nic nie pomoże sprawdź odmę sam zawór i silniczek krokowy może być przytarty ale to wątpliwe
  • Helpful post
    koleś kit
    Level 38  
    Podłączyć tester i odczytać parametry.A silniczków krokowych nie ruszaj bo ich tam niema.
    wwolf6430
    Level 3  
    Słuchajcie dziś ożył wskaźnik temperatury. Wracając z pracy po około 15km poczułem z nawiewów podmuch gorąca, wskazówka poszybowała do połowy wskaźnika, dojechałem do domku zgasiłem odpaliłem ponownie i niestety czar prysł leży nadal jak zabita. Na nic wróżby czas podłączyć pod kompa i zobaczymy błędy bo wreszcie zaoram silnik.
    wwolf6430
    Level 3  
    Czy takie odkręcenie i ponowne zakręcenie korka wlewu oleju coś świadczy? Odkręcenie korka obroty silnika BZ, zakręcenie obroty zmalały aż do zgaśnięcia silnika. Film.
    wwolf6430
    Level 3  
    wwolf6430 wrote:
    Czy takie odkręcenie i ponowne zakręcenie korka wlewu oleju coś świadczy? Odkręcenie korka obroty silnika BZ, zakręcenie obroty zmalały aż do zgaśnięcia silnika. Film.

Podłączenie pod kompa dopiero w czwartek :-(
  • Helpful post
    lukaszmech
    Level 17  
    Zawór odmy miałem podobny przypadek
    wwolf6430
    Level 3  
    lukaszmech wrote:
    Zawór odmy miałem podobny przypadek

Dziś zapaliła mi się kontrolka silnika, tak że zaczyna być nie ciekawie, jak się dowiem opiszę błędy z kompa.
    wwolf6430
    Level 3  
    Długo to trwało ale, wymieniony czujnik temperatury i termostat, niby wszystko jest ok, temperatura wskaźnik pokazuje to co ma być błędy się nie pojawiają ale, rano lub jak jest zimny po odpaleniu musi nadal poparkotać około 3,4 minut na wolnych obrotach dodanie gazu po odpaleniu doprowadza do niemal że zgaśnięcia auta. Mechanik, jeździć obserwować,ale jakąś przyczyną tego musi być.
  • Helpful post
    adroit
    Level 12  
    Najczętszą przyczyną jest uszkodzona któraś cewka WN.
    wwolf6430
    Level 3  
    adroit wrote:
    Najczętszą przyczyną jest uszkodzona któraś cewka WN.

Czy powinien wyskoczyć jakiś błąd? Komputer powinien wykryć uszkodzenie, bo u mnie nic żadnego błędu.
    wwolf6430
    Level 3  
    Problem mimo wymiany termostatu i cewek pozostał, komp nic nie wykazuje. Dziękuję za pomoc pozdrawiam.