Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop DT516-A coś z podstawą czasu?!

20 Paź 2005 15:54 1218 3
  • Poziom 12  
    Witam, od kilku dni jestem właścicielem tego oscyloskopu.
    No, więc tak : podłączam pod wej A sygnał prostokatny, ustawiam podstawe czasu na 1 ms, troche regulacji "Level'em" i na ekranie widze ładny "niepływający" przebieg protokątny.:D Następnie chce sobie "rozciągnąć" ten przebieg, więc przełączam podstawe czasu na 50 us i w tym momencie widze tylko dwie poziome kreski; regulacja "Level'em" nic nie daje.:cry:
    Jedyną możliwością, aby zobaczyć ten "rozciągnięty" przebieg, jest użycie pokrętła "płynnej regulacji współczynnika czasu" ( świeci się wtedy kontrolka "UNCAL").
    Dlatego pytam zanwców tego oscyloskopu, czy za każdym razem, gdy zmieniam zakres czas/cm, musze dodatkowo kręcić tym drugim pokrętłem czy coś z podstawą czasu jest nie tak:!: :?: ( gdy pracowałem na nowszych oscyloskopach,po zamianie zakresu, wystarczyło użyć pokrętła "Level" ). Za pomoc z góry dziekuje :D
  • Poziom 19  
    Heh zapewne oscyloskop z allegro , raczej tak niepowinno być ja tez pracowalem na protkach 20MHz i czasem nawet nietrzeba bylo synchronizować za każdym razem , można bylo krecić podstawą a przebieg "stał " wiec napewno cos jest nietak.
    Pozdro
  • Poziom 12  
    W takim razie pytam: czy ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania oscyloskopu ? zimne luty, wyschnięte elektrolity itp... ?! Jak znaleźć i usunąć taką usterkę ? Proszę o rady :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To może być wszystko.
    Należy zacząć standardowo od regulacji napięć zasilacza ( niskich napięć).
    Potem należy ewentualnie wymienić małe elektrolity w stabilizatorach ( rzędu 47 uF czy 100uF).