Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS 5550 TM

20 Paź 2005 15:58 1739 6
  • Poziom 10  
    witam mam taki mały problem z telewizorem elemis od układu IRF BC30 (BUZ 90 A )wydobywa się pisk prawdopodobnie jest dobry oczywiście ten tr.wymieniłem na nowy tj.i TDA 4605-2 również BU508 DF też jest dobry odłączyłem rezystor do powielacza (+118 V ) i tr. IRF BC30 przestał piszczeć
    i mam takie pytanie czy mógł sie spalić powielacz jeśli tak to jak go sprawdzić ? titencjusz(malpa)vp.pl
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Aby wydać diagnozę trzeba zmierzyć napiecie przetwornicy po stronie wtórnej -powinno być około 108-118V przy 21'. W twoim przypadku jest to napiecie zaniżone do około połowy. Należy zrobic nastepujaco:
    1. Odepnij złaczkę podającą napięcia na płytkę - jeżeli napięcia wrócą do normy to uszkodzenie na płytce kineskopu i 99% jeden z układów na PK uszkodzony
    2. Wymień wszystkie kondensatory elektrolityczne w przetwornicy po stronie pierwotnej i wtórnej .
    3. Trzeba sprawdzic, a najlepiej wymienic tranzystor w odchylaniu Liniu BU508 (lub dokładnie sprawdzic) jeżeli to nie pomoże to prawdopodobnie trafo ale sprawdz najpierw to
  • Poziom 10  
    odłączyłem zasilanie od płytki pk i tv ruszył więc jeden układ się spalił tda 6101Q tylko jak sprawdzić który to układ a i była spalona dioda na tej płytce +12v

Dodano po 59 [sekundy]:

pozdrawiam wszystkich i dzięki za cenne rady
  • Poziom 18  
    Witam bardzo prosto jest sprawdzić scalaki tda 6101 odłącz zasilania plus 200v o każdego i sprawdz miernikiem ,który ma zwarcie wymień i po kłopocie Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    TDA6101 wymień wszystkie 3 szt.
    Często po wymianie 1 pada następny.
  • Poziom 10  
    wymieniłem wszystkie tda 6101 i tv wystartował i wszystko gra i buczy jeszcze raz dzięki za pomoc pozdrawiam