Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Siemens TE506209RW/12 - usterka kontakt serwis, przerywa różne operacje

RozbójnikRumcajs 26 Feb 2021 11:43 1272 3
    RozbójnikRumcajs
    Level 2  
    Najpierw sporadycznie to się zdarzało - reset i było dobrze.
    Teraz bardzo często, nagminnie, pół na pół i częściej, prawie zawsze.
    Wymieniłem mikrostyki w napędzie głównym, porządnie odkamieniłem, rozkręciłem i super wyczyściłem zaparzacz, obstukałem wszystkie elementy wewnątrz.
    Najwięcej błędów jest przy uruchamianiu i płukaniu - prawie za każdym razem. Rozpoczyna robi wszystko i czasami leci nawet woda z wylewki i przerywa - kiedyś leciało więcej wody. Jest syknięcie zaparzacz wraca i leje się trochę wody do skroplin - z zaparzacza.
    Jak się dobrze uruchomi to daje gorącą wodę i parę na spienianie mleka bezbłędnie - to działa dobrze (ale nie jestem pewien płukania układu mlecznego).
    Wydaje się że kłopot jest jak zaparzacz się zamyka i para leci przez cały układ kawy. Może ciśnienie rośnie za bardzo albo jest za małe, może traci szczelność bo czasami błąd jest jak zaczyna puszczać parę, a czasami pod koniec kawy (wygląda jakby zrobił kawę tylko mniej jest tej kawy). Może temperatura za mała, albo za duża.
    Myślę o tym zaworze ceramicznym. Tak taniej to rozkręcić i może te dwa mikrowłączniki wymienić - bo cały to duży koszt i nie wiadomo czy to on.
    Wydaje się, że dobrze działa pompka, grzałka, główny napęd, napęd zaworu ceramicznego, zaparzacz.
    Nie zauważyłem jakiś dziwnych przecieków, zacieków.
    W skroplinach chyba od zawsze jest sporo zawiesiny, glinki kawy, ale to chyba normalne bo po myciu cylindra woda wylewa się do skroplin.
    Raz pojawił się komunikat nie pamiętam dokładnie "zbyt chłodny układ" jak ekspres sobie stał i nic nie robił.
    Spisałem kody błędów i wszystko z menu serwisowego, ale nic mi to nie mówi.

Nagrałem filmiki z dźwiękiem na YT.

https://www.youtube.com/watch?v=xo7FYIak-iY
    https://www.youtube.com/watch?v=-L-wDsl8z78
    https://www.youtube.com/watch?v=krCDPrNA0Rc

Może ktoś wpadnie na to o co chodzi.

Dzięki i pozdrawiam.
    Ekspres Siemens TE506209RW/12 - usterka kontakt serwis, przerywa różne operacjeBłędy.jpeg Download (219.19 kB) Ekspres Siemens TE506209RW/12 - usterka kontakt serwis, przerywa różne operacjeIlości - ..e.jpeg Download (195.41 kB) Ekspres Siemens TE506209RW/12 - usterka kontakt serwis, przerywa różne operacjeTesty.jpeg Download (187.38 kB)
    RozbójnikRumcajs
    Level 2  
    Dzięki.
    Ciekawe czy te błędy są odczytu czy błędy odczytu stanu spowodowanego przez coś innego.
    Nie jestem pewien. To czujnik na końcu grzałki czy to jest to coś w połowie jej długości?
    Zadzwonię do serwisu i zapytam o cenę.
    RozbójnikRumcajs
    Level 2  
    Rozkręciłem.
    Na schemacie zaznaczyłem czujnik temperatury i chyba termik.
    Ekspres Siemens TE506209RW/12 - usterka kontakt serwis, przerywa różne operacjeschemat ..5.jpg Download (112.09 kB)
    One są połączone równolegle - może chodzi o to że jak grzałka się za bardzo rozgrzeje to termik zwiera czujnik temperatury i mamy błąd i ekspres przerywa działanie. Tak sobie wymyśliłem.
    Ekspres Siemens TE506209RW/12 - usterka kontakt serwis, przerywa różne operacjeczujnik te...ratury.jpg Download (1.53 MB)
    Ekspres Siemens TE506209RW/12 - usterka kontakt serwis, przerywa różne operacjetermik.jpg Download (1.9 MB)
    Zobaczę dziś i go podgrzeję i zobaczę czy działa i jak się uda skręcić ekspres to może odpalę (bo zawór ceramiczny rozkręciłem i niby czysty), ale zamienię miejscami mikrowłączniki.
    Uruchomię bez termika.
    To dobry pomysł? I czy dobrze to sobie wykombinowalem?

W serwisie można to kupić w komplecie z grzałką i chyba nie da rady inaczej.