Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda HR-V II Czujnik parkowania 39680-TV0-E011

Ici 26 Feb 2021 17:16 291 1
    Ici
    Level 11  
    Już drugi czujnik mi padł w HR-V 2. Pierwszy na szczęście jeszcze na gwarancji. Kupiłem nowy o numerze jak w tytule w "ciemno". Ma 5 pinów. I tyle o nim wiem, nic innego oprócz ceny na różnych aukcjach nie znalazłem.
    Ktoś wie do czego te piny są połączone - schemat, jak to sprawdzić na stole? W samochodzie bez interface się nie da, przynajmniej ja nie umiem. Po diagnozie awarii przez system wszystkie czujniki są odłączane i już nie "bzyczą" jak to na filmach pokazują. Nie da się tego wymacać, palcami, uchem, czy mikrofonem z oscyloskopem np.
    Czy nowy czujnik trzeba jakoś wprogramowywać do systemu? Czy układ uruchomi się sam po podmianie na sprawny?
    Chciałbym temat jakoś samodzielnie ogarnąć, szczególnie że ten temat u mnie cyklicznie się powtarza. Nie stać mnie na serwis za każdym razem.
    MultiDiag Pro da radę zdiagnozować?
    Ici
    Level 11  
    Zdaje się, że jest OK, ale:
    - dostępnymi programami przez MULTIDIAG PRO+ TESTER INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY OBD2 niewiele da się zrobić ponad zwykłe "wtyczki"
    - kiedyś serwis Hondy mnie naciął na kierunkowe czujniki!!!??? Nic takiego nie ma jest jeden typ i udało się naprawić bez większego problemu
    - nie potrzeba nic wprogramowywać
    - bez interface trzeba szukać metodą podmiany na nowy na chybił-trafił zaczynając od tych najbliżej błota.
    - w środku siedzi scalak 40136 1618 / V1551AJT / 1VTRM z przeżartymi korozją nogami, wszystko zalane jakąś gumą
    KOD czujnika do Hondy HR-V 2/2015r. : 39680-TV0-E011
    Tyle w temacie.