Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa układu hydraulicznego - napęd rolek podających do rębaka

Davi22 26 Feb 2021 21:54 822 8
    Davi22
    Level 3  
    Cześć, potrzebuje Waszej pomocy.
    Potrzebuję dobrać układ hydrauliczny do budowy napędu rolek podających gałęzie do rębaka tarczowego.
    Nie wiem jak do tego podejść bo nie mam pojęcia o hydraulice.
    Praca ciągła silnika około 2-3 obr/s
    Sterowanie obrotami silnika: do przodu/stop/do tyłu
    Układ musi być regulowany w zakresie obrotu silnika od 0,5 obr/s do 10 obr/ s
    Jaki silnik zastosować?
    Jaka pompę do tego silnika?
    Jaki "dławik" jeżeli jest konieczny? Czy takie dławiki maja możliwość regulacji?
    Jaki rozdzielacz?
    Czy spalinowy silnik 10 km da rade ruszyć taki układ?

Pozdrawiam
    Dawid
    trojan 12
    Level 38  
    Dlaczego hydrauliczny napęd?.
    Może coś na zasadzie wariatora (napęd od traktorka- kosiarki). Spełnia wymagania napędu i prosty. Można kupić od przywożących używany sprzęt.
    Davi22
    Level 3  
    Cześć,
    W grę wchodzi tylko i wyłącznie napęd hydrauliczny. Podstawowy problem to brak miejsca na montaż innych napędów, silnik akurat się zmieści,
    Problemem jest to że silni musi się unosić razem z rolka podającą na grubość podawanego materiału - gałęzi (raz 4 cm raz 12 cm średnicy)
    Kolejna rzecz to duże zabrudzenie (drobne wióry z drewna) przy wariatorze to będzie problem, fajne ale zbyt skomplikowane do tego zastosowania.
    Hydraulika jest sprawdzona i powszechnie stosowana w takich maszynach, w starszych maszynach napęd mechaniczny przez wałki Kardana.

Pozdrawiam
    Dawid.
    trojan 12
    Level 38  
    Jak cię coś takiego interesuje na stałym wałku, wahliwym ramieniu i przekładni kątowej.
    Wada która nie przeszkadza w rębaku nie ma wstecznego. Do przodu można regulować szybkość na kołach pasowych, stop przez podniesienie rolki.
    Konstrukcja która chodzi parę lat z c330. Nie obyło się bez wpadek- zbyt dobrze zrobiona rolka ciągnąca- obklejała się na mokrych gałęziach.
    Davi22
    Level 3  
    Dziękuję, to musi być układ hydrauliczny z regulacja obrotów i pracą trzy biegową. Wsteczny w rębaku jest elementem niezbędnym.
    patykols
    Level 9  
    Witam.

Też potrzebuję zrobić taki napęd dla wałka wciągającego gałęzie przy rębaku tarczowym.

Czy problem został rozwiązany?
    Davi22
    Level 3  
    Witam0
    Nie zrobiłem tego stwierdziłem że nie warte zachodu. Kupiłem nowy rębak. Próbowałem rozmawiać w tym temacie z firma REMET CNC mają taki rębak do ciągnika z podawaniem hydraulicznym (ja miałem Remeta RTS630 i to chciałem modernizować). Chciałem kupić taki zestaw od nich ale niestety nie było z kim rozmawiać, obiecywanie że podeślą ofertę i na tym się skończyło.
    patykols
    Level 9  
    Davi22 wrote:
    (ja miałem Remeta RTS630 i to chciałem modernizować)

Cena powala. Ponad 10tys zł.

I to jest bez podajnika gałęzi?

Dodano po 6 [minuty]:

Davi22 wrote:
    Chciałem kupić taki zestaw

Takie coś za tylko 3,5tys. zł
    Ten ze zdjęcia jest dla rębaka cyklon 130.

Dodano po 15 [minuty]:

Ja mam o tyle łatwiej (chyba - tosię okaże na dniach) że mam ciągnik mf255 i napęd hydrauliczny będzie z niego.
    Kupiłem silnik hydrauliczny i rozdzielacz 1 sekcyjny z zatrzaskiem (taki co dźwignia nie wraca w położenie zerowe) - posiadający 3 położenia pracy - 1/0/2 - aby włączać lub zatrzymywać rolkę wciągającą. Powinno się też dać cofać wałek w przypadku jakiegoś zablokowania się gałęzi.
    Obroty silnika hydraulicznego napędzającego rolkę od gałęzi można będzie regulować zaworem przy ciągniku. Zawór jest z tzw. kompensacją, nie grzeje się tak pompa przy traktorze, reszta oleju leci na przelew. Zawór bez kompensacji, taki zwykły dławik, będzie powodował przegrzewanie się oleju hydraulicznego w układzie i dodatkowe obciążenie dla pompy.
    Tyle co na razie się dowiedziałem.

W temacie hydrauliki siłowej nie ma się za bardzo kogo poradzić (przynajmniej ja).

Trzeba to teraz jakoś zamontować.
    Davi22
    Level 3  
    Hej

Ja kupiłem Forsta ST6P i odpuściłem wszelkie modernizacje, sprzedałem Remeta i mam z głowy. Zajmujemy się zawodowo drzewami wiec w moim przypadku modernizacja RTS630 nie miała sensu, za małe wydajności itp. Na fb kiedyś pisałem z gościem od hydrauliki ale chyba skasowałem wiadomości. Poszukaj mnie na fb Dawid Kot to może uda mi się odnaleźć wiadomoś
    ci w tym temacie. Koleś spoko i pomaga w temacie hydrauliki siłowej.

Pzdr Dawid

patykols wrote:
    Davi22 wrote:
    (ja miałem Remeta RTS630 i to chciałem modernizować)

Cena powala. Ponad 10tys zł.

I to jest bez podajnika gałęzi?

Dodano po 6 [minuty]:

Davi22 wrote:
    Chciałem kupić taki zestaw

Takie coś za tylko 3,5tys. zł
    Ten ze zdjęcia jest dla rębaka cyklon 130.

Dodano po 15 [minuty]:

Ja mam o tyle łatwiej (chyba - tosię okaże na dniach) że mam ciągnik mf255 i napęd hydrauliczny będzie z niego.
    Kupiłem silnik hydrauliczny i rozdzielacz 1 sekcyjny z zatrzaskiem (taki co dźwignia nie wraca w położenie zerowe) - posiadający 3 położenia pracy - 1/0/2 - aby włączać lub zatrzymywać rolkę wciągającą. Powinno się też dać cofać wałek w przypadku jakiegoś zablokowania się gałęzi.
    Obroty silnika hydraulicznego napędzającego rolkę od gałęzi można będzie regulować zaworem przy ciągniku. Zawór jest z tzw. kompensacją, nie grzeje się tak pompa przy traktorze, reszta oleju leci na przelew. Zawór bez kompensacji, taki zwykły dławik, będzie powodował przegrzewanie się oleju hydraulicznego w układzie i dodatkowe obciążenie dla pompy.
    Tyle co na razie się dowiedziałem.

W temacie hydrauliki siłowej nie ma się za bardzo kogo poradzić (przynajmniej ja).

Trzeba to teraz jakoś zamontować.