Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator w aucie

20 Paź 2005 17:48 1841 10
  • Poziom 10  
    witam, mam dziwne pytanie:) znajomy kupil auto, akumulator wyglada jak nowka sztuka, ale po odkreceniu korkow, troche sie zdziwilismy nie ma w nich prawie w ogole wody!!! ile wody destylowanej nalezy dolac??? do pelna? dziekuje za odpowiedz:) pozdrawiam!
  • Poziom 26  
    Jeżeli nie jest to akumulator żelowy to powinien być zalany roztworem kwasu i wody destylowanej.
  • Poziom 10  
    jakiego kwas? skad go wziac? jakie proporcje wody do kwasu? i w koncu ile tego nalac? tak po same brzegi?
  • Poziom 33  
    Roli napisał:
    Jeżeli nie jest to akumulator żelowy to powinien być zalany roztworem kwasu i wody destylowanej.

ubytki płynu uzupełnia sie woda destylowaną
  • Poziom 39  
    Tak jak pisze servistel ubytki uzupełniamy wodą destylowaną .
  • Poziom 10  
    dziekuje bardzo za wszytskie podpowiedzi! pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    W samochodach mamy akmulatory ołowiowe w których elektrolitem jest kwas siarkowy rozpuszczony w wodzie dysyelowanej. Woda dystylowana paruje dlatego musimy ją uzupełniac.

:!: Akmulatora nigdy nie powinno sie zalewać aż po same korki :!:
    Grożi to wykipieniem kwasu z akmulatora.

Poziom elektrolitu powinien być 2cm ponad płytkami akmulatora
    W przypadku wydostania sie elektrolitu z akmulatora powinno sie go opróżnić do końca, wypłukać wodą dystylowaną i zalać nowym elektrolitem kupionym w sklepie motoryzacyjnym.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 20  
    scalak4 napisał:
    W samochodach mamy akmulatory ołowiowe w których elektrolitem jest kwas siarkowy rozpuszczony w wodzie dysyelowanej. Woda dystylowana paruje dlatego musimy ją uzupełniac.

:!: Akmulatora nigdy nie powinno sie zalewać aż po same korki :!:
    Grożi to wykipieniem kwasu z akmulatora.

Poziom elektrolitu powinien być 2cm ponad płytkami akmulatora
    W przypadku wydostania sie elektrolitu z akmulatora powinno sie go opróżnić do końca, wypłukać wodą dystylowaną i zalać nowym elektrolitem kupionym w sklepie motoryzacyjnym.
    POZDRAWIAM

Witam.
    Ja to samo bym napisał.
  • Poziom 24  
    Z tego co wiem po wylaniu elektrolitu i próbie wlania nowego można się pożegnać z akku albo znacznie skrócić jego żywotność i pogorszyć parametry. Odradzam wylewania elektrolitu
  • Poziom 17  
    Chodziło mi o taką syduacje kiedy elektrolit w jakiś sposób wyleje się z akmulatora. Nie można go w takim wypadku uzupełnić wodą, tylko należy go wymienić. Wymieniałem juz elektrolit w kilku akmulatorach i nie spotkałem się z pogorszeniem ich pracy.
  • Poziom 10  
    dolalem wody desstylowanej (1.5 cm ponad pytki) i jak na razie jest wszystko ok (a dolewalem w piatek) dziekuje za wszytskie podpowiedzi!