Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z koncertowaniem sygnału z HDMI do Component.

Navy_Blue 28 Feb 2021 01:06 366 4
 • #1
  Navy_Blue
  Level 3  
  Dobry wieczór, posiadam wyświetlacz od nawigacji Carminat 8000. Wyświetlacz pracuje w systemie NTSC w rozdzielczości 480i. Zrobiłem wejścia na sygnały RGB przez kondensatory 220 uF 10v. Sygnał chce przetworzyć konwerterem z HDMI na RGB widocznym na zdjęciu lecz po podłączeniu mam efekt szumu. Co jest źle zrobione, ze obraz nie jest prawidłowo wyświetlany ?Konwerter powinien obsługiwać rozdzielczość 480i.
  Problem z koncertowaniem sygnału z HDMI do Component. Problem z koncertowaniem sygnału z HDMI do Component. Problem z koncertowaniem sygnału z HDMI do Component. Problem z koncertowaniem sygnału z HDMI do Component.
 • #2
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  Brak sygnału synchronizacji to najważniejsze. W wyświetlaczu masz wejście RGB+sync (cztery linie+masa) a z konwertera Y-zielony+sync, Pb niebieski i Pr czerwony. Z tego konwertera nie uzyskasz poprawnego obrazu, najlepiej jakbyś miał konwerter z wyjściem SCART (Euro). Na nim występują wszystkie potrzebne sygnały tj. R+G+B+sync. Możesz spróbować zmostkować sygnał Y z wejściem sygnału synchronizacji, ale efekty mogą być niezadowalające.
 • #3
  Navy_Blue
  Level 3  
  W monitorze sync tez jest połączona z kolorem zielonym wprawdzie jest oddzielny pin dla sync (8) lecz jest on nieaktywne, a we wtyczce nawet go fizycznie nie ma. Dorobiłem ten pin i stykałem go z rożnymi sygnałami, niestety efektu było brak. Próbowałem również z konwerterem HDMI na scart RGB ale obraz był tylko zielony jakbym konwerter nie pracował w trybie RGB tylko AV. Wydaje mi się ze ten konwerter na chinche nie dopasowuje rozdzielczości sam tylko pobiera ja z urządzenia wyjścia. Ale to tylko moje założenie może ktoś zna szerzej temat ?
 • #4
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  Navy_Blue wrote:
  Próbowałem również z konwerterem HDMI na scart RGB ale obraz był tylko zielony jakbym konwerter nie pracował w trybie RGB tylko AV

  Ale był normalnie wyświetlany (poza zielonym kolorem)?
 • #5
  Navy_Blue
  Level 3  
  Jeśli był podłączony przez konwerter to nie, natomiast jeśli podłączyłem prosto do złącza SCART np w DVBT to mniej więcej tak tylko sporo zakłóceń.