Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Perfecta WRL - lawina SMS'ów

28 Feb 2021 11:05 207 2
 • Level 2  
  Witam
  Posiadam centralę alarmową jak w temacie, z bezprzewodową klawiaturą. Urządzenie zamontowane w listopadzie 2020. W połowie lutego wyczerpały się baterie w manipulatorze. Czy to normalne, że co ok. 3 miesiące trzeba wymieniać baterie na nowe? Fakt, że jest zima, były mrozy, pomieszczenie nie ogrzewane. Trochę to podniesie, nieoczekiwanie, koszty utrzymania alarmu. Jak to jest u Was?
  Wracając do tytułowego tematu: Wyczerpanie baterii w manipulatorze poskutkowało wysłaniem przez centralę SMS'ów o awarii. Tylko dlaczego aż 25 razy. SMS’y na przemian o treści:
  - słaba bateria urządzenia radiowego …..
  - bateria urządzenia radiowego ok …..
  - restart moduł Klawiatura 1
  Czy to też jest normalne? Czy można się zabezpieczyć (zmienić coś w ustawieniach) przed takim marnotrawstwem „zasobów karty GSM”?
  Pozdrawiam
 • OptexOptex
 • Level 24  
  Przy aktywnym wybudzaniu, w tej centrali jest to normalne że baterie starczają nie dłużej niż 3-4mc. Jeżeli chcesz żeby bateria starczała na dłużej, wyłącz wybudzanie. Ale po wejściu klawiatura nie przypomni ci że system jest uzbrojony.
 • Level 6  
  U mnie baterie w czujkach PIR ustawionych na tryb ekonomiczny muszę wymieniać średnio raz na 8-9 miesięcy. W zasadzie w nieużywanych kontraktonach bateria wytrzymuje jedynie więcej niż rok. Nie dziwi mnie, że w manipulatorze baterię trzeba wymieniać częściej. Dodatkowo nie pomagają warunki eksploatacji o których pisałeś.