Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Perfecta WRL - lawina SMS'ów

ElectroLaik 28 Feb 2021 11:05 360 2
Optex
 • #1
  ElectroLaik
  Level 2  
  Witam
  Posiadam centralę alarmową jak w temacie, z bezprzewodową klawiaturą. Urządzenie zamontowane w listopadzie 2020. W połowie lutego wyczerpały się baterie w manipulatorze. Czy to normalne, że co ok. 3 miesiące trzeba wymieniać baterie na nowe? Fakt, że jest zima, były mrozy, pomieszczenie nie ogrzewane. Trochę to podniesie, nieoczekiwanie, koszty utrzymania alarmu. Jak to jest u Was?
  Wracając do tytułowego tematu: Wyczerpanie baterii w manipulatorze poskutkowało wysłaniem przez centralę SMS'ów o awarii. Tylko dlaczego aż 25 razy. SMS’y na przemian o treści:
  - słaba bateria urządzenia radiowego …..
  - bateria urządzenia radiowego ok …..
  - restart moduł Klawiatura 1
  Czy to też jest normalne? Czy można się zabezpieczyć (zmienić coś w ustawieniach) przed takim marnotrawstwem „zasobów karty GSM”?
  Pozdrawiam
 • Optex
 • #2
  fred4u
  Level 26  
  Przy aktywnym wybudzaniu, w tej centrali jest to normalne że baterie starczają nie dłużej niż 3-4mc. Jeżeli chcesz żeby bateria starczała na dłużej, wyłącz wybudzanie. Ale po wejściu klawiatura nie przypomni ci że system jest uzbrojony.
 • #3
  titak
  Level 7  
  U mnie baterie w czujkach PIR ustawionych na tryb ekonomiczny muszę wymieniać średnio raz na 8-9 miesięcy. W zasadzie w nieużywanych kontraktonach bateria wytrzymuje jedynie więcej niż rok. Nie dziwi mnie, że w manipulatorze baterię trzeba wymieniać częściej. Dodatkowo nie pomagają warunki eksploatacji o których pisałeś.