Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes Vito V klasa - Mercedes Vito Vklasa 638 2.2 CDI- Nowy rozrusznik nie kr

wierzba123 02 Mar 2021 06:30 471 4
 • #1
  wierzba123
  Level 16  
  Witam,
  wymieniałem silnik na nowy w Vito. Po przekładce silnik ciężko odpalił, okazało się że aku jest podnietę.
  Wymieniłem akumulator na nowy naładowany prostownikiem przez noc, a rozrusznik kręci tak jakby akumulator był rozladowany. Słychać jak robi jeden obrót i koniec.
  Masę podałem prosto z akumulatora na rozrusznik silnik dodatkowo uziemiony i dalej to samo wbija, ale ledwo robi jeden obrót.
  Rozrusznik miał lekkie luzy na tulejach, po odkręceni od skrzyni na oryginalnych kablach kręci normalnie. Kupiłem nowy rozrusznik. Podłączyłem dodatkowe aku i dalej to samo. Pomyślałem że silnik się zatarł ? Auto na bieg i przepchałem je przez garaż bez problemu. Raczej nic nie blokuje rozruchu.
  Macie jakieś pomysły ?
 • Helpful post
  #3
  Black7812
  Level 8  
  Najpierw jak kolega mówi podłącz się bezpośrednio plusem pod rozrusznik a masą na silnik. Silnik był z rozrządem czy sam składałeś rozrząd? Załóż klucz na koło pasowe i sprobuj ręcznie obrócić silnikiem. To że go przepchałeś na biegu o niczym jeszcze nie świadczy. Wykręć świece żarowe albo wtryski i sprubuj zakręcić wtedy powinieneś obracać bez wysiłku. Daj znać co ustaliłeś
 • Helpful post
  #4
  ALIBABA I
  Level 29  
  A może by tak miernik na klemy akumulatora obserwój miernik i niech ktoś włączy stacyjkę na rozruch do ilu spada napięcie , następnie ta sama czynność z tym że miernik podłączony do rozrusznika , porównaj odczyty bo jak piszesz aku i rozrusznik nowe, problem może być w tzw oczkach zakutych na głównych przewodach trafił mi się taki numer
 • #5
  wierzba123
  Level 16  
  Problem rozwiązany, uciekła gdzieś masa. Kable które podłączałem bezpośrednio pod masę akumulatora były za cienkie.
  Dopiero po podciągnięciu masy silnika grubym kablem do akumulatora auto odżyło.