Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EVOBOX HD - Dekoder zatrzymuje obraz kiedy chce.

IMatt 02 Mar 2021 11:06 429 12
    IMatt
    Level 3  
    Witam,
    ostatnio wymieniłem dekoder HD 5500s na nowego EVOBOXA HD. Problem jest z nim jednak taki, że po krótkim czasie pracy obraz na telewizorze znika na ok. 10 sekund po czym znowu się pojawia. Dodam że dekoder wymieniałem już 3 razy, jednak w niczym to nie pomogło. Wymieniony został również konwerter, kabel antenowy, kabel HDMI oraz telewizor. Stary HD 5500s nie miał żadnych takich problemów.
    Co może być tego przyczyną?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    andpol 33
    Level 38  
    Jaki jest komunikat? Jaki pokazuje poziom/jakość sygnału?
    IMatt
    Level 3  
    Komunikatu nie pokazuje żadnego - obraz znika na chwilę a ekran robi się czarny.
    Poziom sygnału sprawdziłem na 2 przykładowych kanałach:
    Polsat HD:
    Jakość sygnału: 69%
    Siła sygnału: 81%

TVN HD:
    Jakość sygnału: 69%
    Siła sygnału: 83%
    andpol 33
    Level 38  
    Zasilacz też wymieniałeś? Nie da się wrócić do starego dekodera? Coś tu się nie zgadza. Wszystko wymienione i nadal nie działa a na starym działało? W momencie, jak nie działa to paski sygnału są prawidłowe? Nie masz w domu jakiegoś źródła zakłóceń? Jakiś internet, chińskie lampy, inne wynalazki? Powyłączać wszystko co jest możliwe.
    vito007
    Level 22  
    Jaki konwerter?
    Jeśli unicable, to może być źle skonfigurowany dekoder...
    telbod
    Level 31  
    Tymczasowo odłącz dekoder od internetu. Najlepiej zrób "Ustawienia fabryczne" , przejdź przez proces instalacji ale bez podłączania do sieci. Po wszystkim przetestuj czy są zmiany...;)
    IMatt
    Level 3  
    andpol 33 wrote:
    Zasilacz też wymieniałeś? Nie da się wrócić do starego dekodera? Coś tu się nie zgadza. Wszystko wymienione i nadal nie działa a na starym działało? W momencie, jak nie działa to paski sygnału są prawidłowe? Nie masz w domu jakiegoś źródła zakłóceń? Jakiś internet, chińskie lampy, inne wynalazki? Powyłączać wszystko co jest możliwe.

Zasilacz też wymieniałem bo po każdej wymianie dekodera dostawałem nowy w zestawie. Do starego wrócić nie mogę. Jak nie ma obrazu to dekoder wcale nie reaguje na pilota.

Dodano po 49 [sekundy]:

vito007 wrote:
    Jaki konwerter?
    Jeśli unicable, to może być źle skonfigurowany dekoder...

Mam założony konwerter TWIN.
    andpol 33
    Level 38  
    Czyli coś zakłóca jego pracę albo masz wyjątkowego pecha. Powyłączaj wszystko co się da.
    IMatt
    Level 3  
    telbod wrote:
    Tymczasowo odłącz dekoder od internetu. Najlepiej zrób "Ustawienia fabryczne" , przejdź przez proces instalacji ale bez podłączania do sieci. Po wszystkim przetestuj czy są zmiany...;)

Do fabrycznych przywracałem go już wiele razy, od internetu również odłączałem, niestety to również nie pomogło :/ . Wydaje mi się że jest to wina oprogramowania na dekoderze, trzeba czekać aż CP wyda aktualizację...
    andpol 33
    Level 38  
    Miałem kiedyś taki podobny przypadek. Dekoder stał na uszkodzonym magnetowidzie podłączonym do sieci. Wymieniaj dekoder do skutku, albo niech Ci dadzą inny model.
    IMatt
    Level 3  
    andpol 33 wrote:
    Czyli coś zakłóca jego pracę albo masz wyjątkowego pecha. Powyłączaj wszystko co się da.

Obok dekodera nie ma niczego co mogłoby zakłócać jego pracę. Nie mam pojęcia w czym może tkwić problem.
    vito007
    Level 22  
    Może kabel hdmi (tak, wiem, że wymieniałeś, ale może również na niedobry).
    Wymieniałem kiedyś działającego poczciwego nboxa na zgemmę i też zaczął mi się wyłączać obraz kilka razy na minutę.
    Dopiero trzeci kabel sprostał zadaniu. (chyba chodzi o wersję zabezpieczenia HDCP w dekoderze)
    maksar
    Level 28  
    andpol 33 wrote:
    Wymieniaj dekoder do skutku

Tak.