Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który system wybrać, SolarEdge czy Huawei?

soboliero 02 Mar 2021 13:01 4266 10
    soboliero
    Level 9  
    Witam. Mam na stole 2 oferty w podobnej cenie. Cena 1 kwh SE 5000 zł, a HA 4900 zł. Falownik SolarEDGE SE4K-RWB i Huawei HUAWEI SUN2000-4KTL-M1. Oba systemy z optymalizatorami, jedne z SE a drugi HUAWEI. Mam pytanie, o to jak się ma jakość obu systemów do siebie? Niby Huawei skopiował technologię SE. Proszę o uwagi na temat dlaczego jeden system jest lepszy od drugiego?
    marcinbbb
    Level 26  
    Cena z tyłka to jedno po 2 po co bierzesz optymizatory jakieś cienie powalony dach? Czy taką ofertę ktoś przygotował?? Normalne ceny są w granicach poniżej 4000zł/kWp (w nie jak napisałeś kWh).
    soboliero
    Level 9  
    No są cienie. Od komina i anteny satelitarnej. Mogę dać ok 6 optymalizatorów, albo wszystkie. Dlatego pytam o Huaweia i Solaraedga. Ja mam oferty od ok 10 firm, żadnej niestety poniżej 4000 zł/kwp. A moc instalacji około 5 kwp.
    marcinbbb
    Level 26  
    Moi sąsiedzi w styczniu zakładali 5kWp na Sofarze zapłacił 19k zł, kolejny 10kWp na Huaweju za 35,6k PLN.
    soboliero
    Level 9  
    No ale co ja poradze, takie dzisiaj są realia. Nikt nie chce robić taniej. Ja mam oferty w okolicach 25k. Bardziej mnie interesuje różnica w Silarach i Huaweiu.
  • Helpful post
    rokbok
    Level 29  
    Ja mam Huawei-a i jestem zadowolony, ktoś kto ma SolarEdge też napisze że jest zadowolony i tyle się dowiesz, sam musisz zdecydować, który chcesz, poczytać o gwarancji, o obsłudze posprzedażnej, serwisie itd.

Mogę napisać na podstawie mojej wiedzy o Huawei, jeżeli zakupiłbyś z polskiej dystrybucji to w razie awarii obsługa to "5 sekund", jeżeli kupisz go na wolnym rynku to też Huawei nie robi problemów, ale wydłuża się czas reklamacji, wtedy sprawę zgłaszasz w ich centrum serwisowym i reszta zależy od nich, gwarancja jest 10-cio letnia.

Jak jest z SolarEdge to nie wiem, może ktoś kto posiada takowy się też wypowie.
    soboliero
    Level 9  
    Sie wypowie ktoś?
    kurdemamnick
    Level 2  
    Instalacja na SolarEdge jest bezpieczniejsza - w przypadku awarii lub wyłączenia zasilania napięcie po stronie DC na wyjściu każdego optymalizatora jest obniżane do 1V. Najwyższe napięcie będzie poniżej 40V (na wyjściu poszczególnych paneli). Dla mnie to kluczowa kwestia.
    jsw
    Level 12  
    kurdemamnick wrote:
    Instalacja na SolarEdge jest bezpieczniejsza.

To nieprawda, nie jest bezpieczniejsza, jest tak samo bezpieczna.
    Huawei ma to samo.
    kurdemamnick
    Level 2  
    Ale czy napewno w instalacji Huawei jest optymalizator do każdego panela osobno? Z tego co czytałem, to zwykle jest na kilka paneli, a wtedy już mamy wyższe napięcie. W SolarEdge jest obowiązkowy do każdego panela.
    jsw
    Level 12  
    kurdemamnick wrote:
    Ale czy napewno w instalacji Huawei jest optymalizator do każdego panela osobno?

Tak. W jednym łańcuchu może ich być od 6 do 35. To czy dasz dla wszystkich paneli, zależy od Ciebie i Twoich zacienień.
    Oczywiście panele bez optymalizatora dadzą kilkudziesięciowoltowy wkład do napięcia całego łańcucha.