Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu?

03 Mar 2021 09:00 351 20
 • Level 4  
  Od pewnego czasu walczę o zasięg LTE w środku lasu. mieszkam w miejscowości Rykowiec, gmina Purda, warmińsko-mazurskie. Obecnie korzystam z anteny Tajfun (tak wiem, że ta antena to syf), antenie udaje się złapać 3G na 900 MHz z BTS Nowe Ramuki, niestety o LTE mogę pomarzyć.

  Router, z jakiego korzystam, to Huawei B535. Wystawiony na komin (bo tam docelowo chciałbym zamontować antenę) nie łapie zasięgu na żadnym z pasm, czy to LTE czy 3G (sprawdzane na każdym z operatorów).
  Stwierdziłem więc, że zamontuję dwie anteny ATK-20 albo ATK-504. Nie wiem tylko, czy jest sens celować w LTE 800 MHz, podobno ta częstotliwość jest często zatkana, a wyższe częstotliwości nie wiadomo czy w ogóle będą do wyłapania. Czy ktoś może pomóc rozwiązać ten problem?

  Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu?
 • Level 32  
  W środku lasu to potrzebujesz maszt, bo drzewa skutecznie blokują sygnał.
 • Level 31  
  OPservator wrote:
  W środku lasu to potrzebujesz maszt


  I to przymocowany do komina jeżeli dom jest w jakimś dołku.
  Drzewa mają to do siebie, że rosną.
 • Level 4  
  Problem w tym, że drzewa lekko mają po 15 metrów. Ciekaw jestem czy 2xatk-504 będzie w stanie przebić się przez drzewa tak jak robi to kiepski "tajfun" na paśmie 900. Nic mi innego nie pozostało jak kupić w ciemno i próbować. Pozdrawiam.
 • Level 31  
  Ze dwa lata temu stanąłem przed podobnym problemem u znajomego w trakcie montażu ant. sat.
  Poprosił również o montaż LTE.
  I był problem. Chociaż w prostej linii do masztu jest nie więcej niż 3km.
  Dom, tak na prawdę - całoroczny chociaż działka rekraacyjna nad jeziorem.
  Konstrukcja solidna, murowana.
  Miałem u kogo i za co (znajomy- zasobny finansowo) zrobić specjalne uchwyty i wyszedłem ponad kalenicę jakieś 5 metrów rurą grubościenną.
  Uchwyty na przelot przez mur z kątownikami od wewnątrz i podporą rury na zewnątrz budynku (jeszcze nie było ocieplenia).
  Bez tzw. "wzwyżki" się nie obeszło oczywiście.
  Działa do dzisiaj ale zaznaczyłem, że może przestać działać.
 • Level 4  
  Dziękuje bardzo za pomoc, zakupiłem właśnie 2xatk-504 maszt dwa metry + mocowanie pod komin, jeżeli to nie zadziała postawie maszt 20 metrów, a jeżeli to nie pomoże to zostaje człowiekiem lasu hehe. Pozdrawiam.
 • Network and Internet specialist
  A na jakiej podstawie zakupiłeś ATK-504, na podstawie tych głodnych kawałów o maszcie? Poi co nie zrobiłes nic co by uzasadniało wymianę tych anten co masz na inne, podobne , szerokopasmowe. Należało zrobić najpierw testy na zestawie który posiadasz czyli B535+Tajfun. Kluczowy jest najpierw wybór operatora a dopiero potem dalsze działania. Jakich operatorów tam testowałeś i jak wyglądały te twoje testy, znasz położenie BTS-ów wszystkich operatorów ?
 • Level 4  
  B535 + tajfun odbiera tylko i wyłącznie 3g na paśmie 900 MHz, na początku antena wycelowana w BTS Ruś, później BTS Nowe Ramuki, obecnie BTS Giławy (bts który jest najdalej ode mnie a połączenie jest najbardziej stabilne). Testy przeprowadzałem na samym routerze z kartami kolejno play, t-mobile, orange, plus - zasięgu brak (wymuszałem po kolei wszystkie pasma). Na podłączonej antenie lte nie ma zasięgu na żadnym paśmie, tylko i wyłącznie 3g. Powodem zmiany anteny jest to, że jest to antena kiepskiej jakości tak naprawdę nie wiadomo ile wzmacnia i pod jakie jest pasmo, dodatkowo z tego co wyczytałem lte działa w technologii mimo przez co potrzebuje dwóch anten. Oczywiście specjalistą nie jestem, moge się mylić, tutaj staram się o pomoc.
 • Network and Internet specialist
  A uzyskałeś jakąś pomoc? Nie napisałes nawet jaki to operator ale domyślam się ze któryś z NetWorks, brak jakichkolwiek screenów z testów 3G czy LTE, cudów nie ma zasięg na UTS900 z reguły jest zblizony do LTE800.
 • Level 4  
  obecnie korzystam z t-mobile Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu?
 • Level 4  
  Wymuszać pasmo na podłączonej antenie? Bez anteny zasięgu na 800 nie ma🤷
 • Level 31  
  matek451 wrote:
  na podstawie tych głodnych kawałów o maszcie?


  A co to znaczy "głodny kawałek" ?
  Czy Kolega myśli, że jakieś jaja sobie robię z autora postu?

  Siedziałem w koszu 14m nad poziomem ziemi (mam uprawnienia do prac wysokościowych) montując maszt.
  Nie chciałbym za mocno prorokować ale podejrzewam, że za jakiś rok, może dwa, mój znajomy, właściciel działki - znowu będzie miał problem z LTE.
 • Level 4  
  T-mobile 800 MHz Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu? T-mobile 1800 Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Play 800 MHz Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu? play 1800 Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu?
 • Level 4  
  Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu? Magenta biznes intrnet M. LTE jest
 • Network and Internet specialist
  Ewidentnie coś jest nie tak z kartą parametry sygnału na UMTS900 z Giław są prawidłowe i na LTE800 powinny być zbliżone nie masz innej karty T-mobile?
 • Level 4  
  Mam, idę podmienię i wkeję screena

  Dodano po 29 [minuty]:

  Lte 800 MHz Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu?

  Lte 1800 Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu? Czy jest sens montować antenę TK-20 lub ATK-504 przy mieszkaniu w środku lasu?