Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung A405 - dziwne zachowanie włącznika

03 Mar 2021 11:38 177 6
  • Level 13  
    Witam, trafił do mnie Samsung z objawami nie działającego włącznika. Wychodził z wyłączonego ekranu dosłownie po naciśnięciu kilka razy na włącznik. Oczywiście podejrzenia padły na niego, jednak zauważyłem, że zwierając blaszki od włącznika jest to samo.
    Oglądając pod mikroskopem widziałem lekką korozję na układach L5013, L5014, L5015, którą usunąłem.
    Teraz przycisk działa za każdym razem, ale... Po naciśnięciu przez ułamek sekundy, nie wygasza się tylko za chwilę wyskakują ikony do wyłączenia, restartu itd. jakby przycisk sam wciskał się dłużej. Przy wyłączonym telefonie, również nie trzeba długo trzymać jak w innych Samsungach tylko wystarczy chwilka, aby zaraz się uruchomił. Czy te cewki mają wpływ na "czułość" naciśnięcia przycisku?
  • Admin of GSM Group
    Dzisiaj klient przyszedł z podobnym przypadkiem w takim samym modelu, ja obstawiam , że wszelkie anomalia mają związek z taśmą boczną, zamówiłem nową, jak przyjdzie sprawdzę efekty.
  • Level 13  
    Jeżeli chodzi o tą taśmę, która jest na korpusie to ją również wymieniłem, efekt bez zmian.
  • Admin of GSM Group
    No właśnie o tą taśmę, sprawdzę u siebie i dam znać.
  • Level 13  
    I jak, udało się rozwiązać problem?
  • Admin of GSM Group
    Tak, u mnie winna była taśma. Po wymianie telefon sprawny.
  • Level 13  
    No to cieszę się, chociaż nie ukrywam, że miałem nadzieję, że to nie będą przyciski jak u mnie. No cóż czas się poddać lub wymieniać płytę.