Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontrakton S-3 - jak działa pętla sabotażowa?

03 Mar 2021 15:04 234 4
  • Level 6  
    Zastanawiam się nad wyborem kontaktronów w nowym domu. Trafiłem na wybór pomiędzy modelami K-2 a S-3 Satel z pętlą sabotażową. Nie znalazłem w instrukcji i necie informacji co ta pętla sabotażowa w modelu S-3 monitoruje? Czy jest czuła na próby stosowania magnesu zewnętrznego czy tylko wykręcenie fizyczne?
  • OptexOptex
  • Level 1  
  • OptexOptex
  • Level 35  
    titak wrote:
    ... Nie znalazłem w instrukcji i necie informacji co ta pętla sabotażowa w modelu S-3 monitoruje? Czy jest czuła na próby stosowania magnesu zewnętrznego czy tylko wykręcenie fizyczne?
    Pętla ,,sabotażowa zapobiega przed nieautoryzowanym demontażem czujek, kontaktronów, czy też otworzenie obudowy centralek.
  • Level 43  
    tobl wrote:
    Pewnie przerywa obwód, odległość styków kontraktonu od powiedzmy 15mm do 25mm wystarczy, przy 15mm zwarty, po 25mm otwarty, dobre do okien, drzwi, bram itp.

To jest normalne działanie.
    Pytanie dotyczy sabotażu.
    Zutket wrote:
    Pętla ,,sabotażowa zapobiega przed nieautoryzowanym demontażem czujek, kontaktronów

Wszystko się zgadza, ale w tym przypadku jak to działa, to było pytanie autora, a i mnie interesuje, jak to jest rozwiązane przy kontaktronie, muszą być dodatkowe czujki ?
  • Level 6  
    No właśnie. Teorie sabotażu znam tylko zastanawiam się co w tym konkretnym kontraktonie daje mi sabotaż. Gdyby dozorował wyłącznie kwestię wykręcenia to raczej nie ma sensu płacić wiecej i wystarczy kupić zwykły Satel K-2