Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Straszna słaba jakos obrazu. Sharp

03 Mar 2021 20:39 441 14
  • Level 4  
    Witam. Znajoma w Irlandii kupiła nowy telewizor sharp lc50ui7352k. Obraz jest szczerze powiedziawszy beznadziejny ja się na tym nie znam i nie znalazłem, żadnego rozwiązania szukam pomocy u bardziej rozeznanych osób :-) Straszna słaba jakos obrazu. Sharp Straszna słaba jakos obrazu. Sharp Straszna słaba jakos obrazu. Sharp Straszna słaba jakos obrazu. Sharp
  • Level 9  
    To niech reklamuje. Czego więcej szukać.
  • Level 4  
    Rozumiem kolego bez nerwów tylko zapytałem. Nie znam się i przy okazji chciałem się czegoś więcej dowiedzieć na przyszłość na co zwracać uwagę przy zakupie
  • Level 39  
    Po tych fotkach nie za wiele można wywnioskować . Zapodaj jakiś widoczek w żywych kolorach z YT w rozdziałce 4K.
  • Level 9  
    Tomekhorlid wrote:
    bez nerwów

Jakich?
    Tomekhorlid wrote:
    na przyszłość na co zwracać uwagę przy zakupie

Opinij konsumenta.
  • Level 37  
    Czemu Ty pokazujesz zdjęcia z kąta? Taki tv ogląda się na wprost. To nie plasma ani OLED
  • Level 4  
    Tylko ze jak próbuje zrobić moim telefonem zdjęcie to nawet spoko wychodzi nie odekwatne do tego co widze na tv
  • Level 37  
    Ale co Ci nie pasuje w tym tv? Z boku widać podświetlenie, w dodatku nierównomierne, ale to standard.
  • Level 26  
    Tomekhorlid wrote:
    Tylko ze jak próbuje zrobić moim telefonem zdjęcie to nawet spoko wychodzi nie odekwatne do tego co widze na tv

Zmień telefon. :D
  • Level 4  
    andpol 33 wrote:
    Ale co Ci nie pasuje w tym tv? Z boku widać podświetlenie, w dodatku nierównomierne, ale to standard.

Kolor jest strasznie jasny. Kolor nie jest taki ładny czysty.

Dodano po 58 [sekundy]:

[/quote]Zmień telefon. :D[/quote]

Właśnie z telefonu jestem zadowolony 😀😀
  • Service technician RTV
    Witam

Nie wiem jakie są przepisy w Irlandi ale zapewne można oddać tv do sklepu jeżeli konsument nie jest zadowolony z jakości towaru ,ale podejrzewam ,że ten typ tak ma co do jakości obrazu, przed zakupem trzeba było poczytać opinie o tym modelu w sieci.
  • Level 43  
    A jak może być dobry obraz jak poustawiane jakieś ciepłe. Obraz masz wtedy buraczany(od czerwonych buraczków)
    Zrób ustawienia fabryczne i wtedy jak najmniej ingeruj w ustawianie. Zobacz jaki ładny. Każdy TV ma określony kąt oglądania więc robienie zdjęć z boku nie ma sensu.
    Straszna słaba jakos obrazu. Sharp
  • Level 21  
    Tomekhorlid wrote:
    Kolor jest strasznie jasny. Kolor nie jest taki ładny czysty.
    1. Ustawiłeś nasycenie tylko 44. Zwykle telewizory mają to na 50%, 44 daje wyblakłość, jak tak lubię bo nie lubię czerwonych twarzy. Ale wiele osób lubi kolory nierealne, dla nich są takie opcje jak Tryb Żywy / Sklepowy, kolor żywy itp.
    2. Oglądasz pod absurdalnym kątem. Tak, to generuje mocną wyblakłość, dużo większą niż te 44. W google nie ma nic o tym TV (podobne z 2018), podejrzewam matrycę VA (najpopularniejszą), ale taki kąt to za dużo też dla IPS, OLED ledwo daje radę, jedynie CRT bez problemu. Twój ostatni kąt to na oko ponad 60 stopni, gdy matryca VA to zwykle 15-20 stopni. https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/viewing-angle

Oczywiście możemy się tu mylić i może chodzić o co innego, ale zdjęcia jasno wskazują kierunek, że chodzi o obraz pod bardzo wysokim kątem.