Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Używany touchpad nie działa

03 Mar 2021 22:45 213 5
  • Level 10  
    Witam - W moim obecnym laptopie Lenovo z 710 zużył się touchad , chciałem sobie kupić nowy ale nigdzie go nie nalazłem , więc na allegro znalazłem całą dolną obudowę z touchpad i po zakupie mam mały problem , mianowicie używany touchpad nie działa, kursor pokazuję się ale nie można nim poruszać , przycisk Fn+F6 też nie pomaga. Przeczytałem w Internecie aby zwrócić uwagę na numer FRU i na obu mam taki sam (13N0-B6A0B01 ) Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem ? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Działam na Win 8.1 64 bit
    Numer seryjny urządzenia: AB21028512
    BIOS:7FCN96WW

Używany touchpad nie działa Używany touchpad nie działa
  • Level 3  
    Może kupiłeś wadliwe
  • Moderator of Computers service
    Jeśli nowy touchpad nie działa, to jest uszkodzony, albo źle zamontowany (tasiemka źle podłączona).
    Na Twoim miejscu zrobiłbym zwrot zakupionego palmrestu i kupił taki, w którym touchpad będzie działał. Jeśli jesteś zdesperowany to możesz też odkleić elektronikę z obu touchpadów ii do nowego włożyć swoją. Ale nie jest to przyjemna przekładka i łatwo coś uszkodzić. Lepiej kupić sprawnego touchpada/palmrest z takim.
  • Level 10  
    Ogólnie jest tak, że najpierw kupiłem nowy touchpad z aliexpress , ale miał on podobne symptomy jak obecnie kupiony ten używany. Touchpad po podłączeniu działa i widnieje w menadżerze urządzeń ale problem jest taki, że rusząjąc palcem po płytce kursor chodzi po ekranie ale strasznie wolno tak jak by był spowolniony w ustawieniach. ( zmiany w ustawieniach nic nie dają ) i dodatkowo w obydwu przypadkach nie reaguje prawy i lewy przycisk touchpad. Więc opcja możliwości złego podpięcia lub wadliwego sprzętu odpada. Próbowałem instalować na nowo sterownik ale nic to nie dało.

Używany touchpad nie działa
  • Level 15  
    Mam. A dzieje że sterowniki producenta instalowałeś, jeśli nie to pobierz że strony producenta i zainstaluj na nowo. Jeśli problem. Pozostanie to oczywiście wina taśmy lub touchpada. Po wymianie płytki z aliex powinno działać dlatego piszę na wstępie o sterownikach...
  • Level 10  
    Supercross wrote:
    Mam. A dzieje że sterowniki producenta instalowałeś, jeśli nie to pobierz że strony producenta i zainstaluj na nowo. Jeśli problem. Pozostanie to oczywiście wina taśmy lub touchpada. Po wymianie płytki z aliex powinno działać dlatego piszę na wstępie o sterownikach...

A według ciebie to skąd pobierałem sterowniki ? z naszej-klasy ? Oczywiście, że instalowałem sterowniki z płyty cd, którą dostałem przy zakupie laptopa i dodatkowo instalowałem sterowniki z strony producenta lenovo.

Jak to jest możliwe, że to wina taśmy lub złego montażu jak dwa nowe touchpady po zamontowaniu zachowują się tak samo a po włożeniu z powrotem starego trocupada wszystko działa ? Sterowniki nie mają tutaj nic do rzeczy bo jak robię reinstal Windowsa to na początku nie ma nic zainstalowanego w systemie a touchpad działa.