Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie części zamienne do głośników Tonsil?

04 Mar 2021 01:17 165 7
  • Level 13  
    Cześć, kupiłem okazyjnie parę kolumn Sanyo SX800 czyli Mildton 80 na eksport. Wszystkie głośniki do regeneracji więc doszło do wyboru części zamiennych. Z racji, że ktoś już kiedyś regenerował i spartolił robotę, to z głośników tylko kosze zostaną. Do niskiego i średniego tonu chcę kupić już gotowe sklejone układy, a do wysokich oczywiście tylko same cewki. Tu pojawia się pytanie: Oryginały czy zamienniki? Naczytałem się opinii i nic z tego nie wynikło, bo jedni oryginały chwalą a drudzy narzekają na jakość wykonania, to samo z zamiennikami. Pół roku temu regenerowałem jednego średnio tonowego do Altusa 110 taty i kupiłem sklejony układ na allegro od sklepu "AudioSerwis" i mam wrażenie, że gra tak jak powinien, jednak nie wiem czy w drugiej kolumnie jest oryginał więc nie mam porównania. Czy warto dopłacać do oryginałów od Tonsila? Myślę nad zakupem tych części:
    Link
    Link
    Link
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 29  
    Zamawiam w prywatnych wiadomościach wyniki regeneracji/ wymiany membran. Mam Altusy do regeneracji i chcę zmienić im wygląd.
    Mogę pomóc w budowie obudowy kolumny.
  • Level 13  
    trojan 12 wrote:
    Zamawiam w prywatnych wiadomościach wyniki regeneracji/ wymiany membran.

żaden problem. Mam na porównanie brzmienia krajowe wersje czyli po prostu mildton 80, ale kupiłem zrobione więc nie wiem czy oryginalne.
    trojan 12 wrote:
    Mam Altusy do regeneracji i chcę zmienić im wygląd.
    Mogę pomóc w budowie obudowy kolumny.

Myślę, że dam radę. Jedynie zastanawiam się czym uzupełnić obite kanty, żeby nie odpadły przy pierwszej okazji.

• Level 43  
    Ja na regenerację odsyłam do Wrześni - są jak nowe, z gwarancją i na oryginalnych częściach.
  • Level 13  
    Głośniki już kilka razy regenerowałem. Wychodzi mi to dobrze i też lubię to robić. Problemem aktualnie jest tylko wybór materiałów do tego.
  • Level 29  
    Cena regeneracji we Wrześni GDN 25?
  • Level 34  
    raterro wrote:
    A cała operacja nie jest jakaś trudna na sklejonym układzie.

No nie jest. Fakt, że te sklejone oryginały od Tonsila jakieś szałowe pod względem wierności nie są np. brak charakterystycznych cętek na membranie GDN 20, ale dają radę.
    Osobiście nie narzekam i jak będzie trzeba to nadal będę kupował.