Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wysokie temperatury laptopa Acer Predator Helios 300

Ranzerr 04 Mar 2021 21:35 639 5
    Ranzerr
    Level 2  
    Witam wszytskich. Ostatnimi czasy borykam się z problemem wysokich temperatur w laptopie predator helios 300.
    Procesor: i7-8750H 2.20ghz
    Karta graficzna: gtx 1060 6gb
    RAM : 16gb hyperx
    Dysk hdd: 1tb Toshiba
    Ssd: WD black 500GB
    Temperatura procesora podczas normalnego użytkowania średnio wynosi 54-56 stopni. Przy obciążeniu np: GTA V na grafice 1600×920 po 30 minutach gry procesor około 84 stopnie grafika 87-88 stopni. Podreslam że korzystam z throttlestopa oraz wykonałem undervolting za pomocą msi afterburner. Obizylo trochę temperatury bo sięgały nawet 97 stopni. Mam w planach teraz wymienić pastę termoprzewodzaca na theram grizzly kryonaut. Pasta w lapku nie była wymieniana od nowości czyli jakieś 2.5 roku temu. Czy można jeszcze jakoś zbic temperatury? Korzystam z podstawki chłodzącej i już wszystkiego próbowałem. Również czyściłem wnętrze lecz bez wymiany pasty. Pozdrawiam i proszę o pomoc. Postaram się wstawić screeny z hwmonitora podczas gry w gtaV przez 30 minut
    gimak
    Level 40  
    U córki w Acer Aspire wystarczyło tylko przedmuchać żeberka na wymienniku, bo były obrośnięte kurzem.
    kiss39
    Level 38  
    Witam.
    gimak wrote:
    wystarczyło tylko przedmuchać żeberka na wymienniku, bo były obrośnięte kurzem.
    Czasmi nie pomaga jezeli jest uszkodzony układ chłodzący heat pipe.

Uważaj i ostrożnie na system chłodzenia tj. rurki cieplne heat pipe jest to system w których znajduje sie płyn. Skrzywienie lub uszkodzenie połączeń spowoduje wyciek płynu i układ heat pipe (cały ukad chłodzacy) do wymiany. Testuje się takie układy przy pomocy gorącej wody do poczytania w internecie.
    Ranzerr
    Level 2  
    Według mnie z heat pipe wszytsko powinno być w porządku. Nic nie grzebałem i nie widziałem nic niepokojącego.

Dodano po 6 [minuty]:

Załączam screeny z hwmonitora.
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    Pasta w lapku nie była wymieniana od nowości czyli jakieś 2.5 roku temu.

:!: Nie wiem na co czekasz , samo się nie wymieni.
    :?: Nie wiesz , masz obawy >> szukaj serwis

Quote:
    Fraza: predator helios 300 Szukaj na wybranych forach Znaleziono 165 wyników

Na ile pomocna konserwacja (pasta /termopady) przeczytaj np. Link