Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w CITROEN C5

rato 20 Paź 2005 22:39 3692 5
  • #1 20 Paź 2005 22:39
    rato
    Poziom 10  

Potrzebuję pomocy w ustaleniu jakie radio z odtwarzaczem cd posiadam w samochodzie Citroen C5 rocznik 2001. W instrukcji którą posiadam nic nie jest na temat marki i typu napisane. Czy istnieje sposób ustalenia marki i typu radia bez wyciągania całej konsoli? Z góry dziekuję za pomoc.

0 5
  • #2 21 Paź 2005 23:44
    waldi58
    Poziom 23  

Z reguły na płycie czołowej radia jest logo producenta. W Citroenach w wiekszości były montowane radia Clariona i Philips- Vdo. Sporadycznie były też radia Blaupunkta. Oczywiście mam na myśli radia OEM czyli radia
    pierwszego montażu, montowane fabrycznie. W większości radia te, niezależnie od marki działały tylko ze zmieniarkami Clariona.

0
  • #3 22 Paź 2005 09:27
    olecki
    Poziom 27  

PU-2472C(H) na 99% jak to CD

0
  • #4 22 Paź 2005 19:15
    rato
    Poziom 10  

Dzięki serdeczne za informacje. Chciałbym dokonać pewnych modyfikacji w tym odtwarzaczu a bez typu trudno przygotować się do tego teoretycznie. Jestem laikiem co do tych spraw ale szybko się uczę. Mam tu na myśli montaż dekodera mp3. Sam odtwarzacz czyta tylko tradycyjne płyty CD a zależałoby mi na odtwarzaniu plików mp3. Myślę, że to nie będzie zbyt skomplikowane. Oczywiście najprościej byłoby wymienić radio albo podłączyć zewnętrzny odtwarzacz mp3 ale to może być dość kosztowne i jest jednak środkiem połowicznym. Nagrana płyta CD z plikami mp3 oczywiście gra znacznie dłużej. Może ktoś wie jak tego dokonać. Interesuje mnie każda informacja na ten temat. Z góry dziękuję.

0
  • #5 22 Paź 2005 19:39
    olecki
    Poziom 27  

hmmm...troche wg mnie porywasz sie z motyką na słonce....to radio nie jest przewidziane na odtwarzanie mp3....i nie ma takiej opcji zeby mu "dostawic" cos takiego...ewentualnie zmieniarke nabyc co odtwarza mp3 ale do PSA osobiscie nie widzialem lub discmana co czyta mp3 cudnie dopiac do radia...

0
  • #6 22 Paź 2005 20:20
    rato
    Poziom 10  

Trochę mnie zmartwiłeś.... a jednak to nie takie proste. W opcji "discmen " jednak pozostaje utrata możliwości sterowania z kierownicy. Zmieniarka to spory wydatek. No nic...., pozostawiam temat otwarty może ktoś podejmie wyzwanie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo