Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] uszkodzony pastuch unitra

05 Mar 2021 10:55 321 7
  • Level 3  
    Jakiś czas temu zaobserwowałem że pastuch pracował nieregularnie z czasem impulsy na jego wyjściu miały większą częstotliwość potem tak jakby zaczął przerywać później impulsy były coraz cichsze aż w końcu elektryzator przestał w ogóle działać zarówno przy zasilaniu z akumulatora jak i zasilacza.Jak myślicie który element mógłby być za to odpowiedzialny jakiś rezystor czy może kondensator(czytałem trochę o ich pomiarach tylko nie wiem czy takim miernikiem za 10zł da się sprawdzić kondensator 4uF 400V)a może jakiś inny element?Prawdopodobnie pastuch dostał zwarcia bo zauważyłem przetartą izolację między przewodami od linii ogrodzenia i do ziemi nie były zetknięte ale przy tak wysokim napięciu wyjściowym wszystko możliwe. Chciałbym się dowiedzieć od czego zacząć ewentualne pomiary.Sprawdzałem już zasilacz i jest sprawny a akumulator naładowany.Dziękuję za wszystkie pomocne rady i wskazówki
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Level 3  
    Bardzo przepraszam ale jestem zielony w tych sprawach nie znam bloków funkcyjnych tego urządzenia lecz chętnie chciałbym je poznać po otwarciu obudowy widzę włącznik płytkę z elementami kondensator i puszkę zalaną kalafonią.Na co zwrócić szczególną uwagę co najczęściej się psuje?
  • Helpful post
    Level 39  
    Witam - proszę napisać jaki to jest elektryzator model , typ ?
    Można wstawić fotkę płytki .
  • Level 3  
    Pragnę najmocniej przeprosić za brak odpowiedzi ale znalazłem usterkę. Otóż gdy prawdopodobnie doszło do zwarcia linii ogrodzenia i uziemienia przepalił się bardzo cienki przewód od transformatora. Elektryzator nie miał bezpiecznika w swojej konstrukcji więc można stwierdzić że wyżej wymieniony przewód spełnił rolę zabezpieczenia przeciwzwarciowego. Odnośnie ostatniego wpisu forumowicza: W googlach nie zawsze wszystko napiszą czasami potrzebne jest doświadczenie praktyczne którym warto się dzielić i często bywa tak że sama teoria nie wystarczy
  • Level 3  
    Pragnę najmocniej przeprosić za brak odpowiedzi ale znalazłem usterkę. Otóż gdy prawdopodobnie doszło do zwarcia linii ogrodzenia i uziemienia przepalił się bardzo cienki przewód od transformatora. Elektryzator nie miał bezpiecznika w swojej konstrukcji więc można stwierdzić że wyżej wymieniony przewód spełnił rolę zabezpieczenia przeciwzwarciowego. Odnośnie ostatniego wpisu forumowicza: W googlach nie zawsze wszystko napiszą czasami potrzebne jest doświadczenie praktyczne którym warto się dzielić i często bywa tak że sama teoria nie wystarczy

Dodano po 3 [minuty]:

Temat uważam za zamknięty