Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto II światła mijania

maj47 20 Paź 2005 23:00 17831 7
  • #1 20 Paź 2005 23:00
    maj47
    Poziom 9  

Niby prosty problem:brak lewego światła mijania.Trudno mi było sprawdzać po ciemku,ale nie mogłem sie dostać do żarówki,bo pokrywka opierała się o skrzynkę bezpiecznikową. Czy muszę wyciągać tę skrzynkę(brr,straszne) czy jest jakiś sprytny sposób? Niepokoi mnie,że nie pali się lampka sygnalizacyjna na pulpicie.Poprzednio spaliła się żarówka pozycyjna i lampka się zaświeciła.W instrukcji pisze że powinna.Czy to może być wina komputera czy sterownika/przekaźnika świateł, a może bezpiecznika czy złaczki?Nie mam schematu,a bez opisu też trudno sie rozeznać (nie ma to jak stare instalacje:D).

Z góry dziękuję za pilną odpowiedź bo muszę jutro wyjeżdzać w długą trasę,a nie mam ochoty na skasowanie przez serwis za swoją głupotę.

0 7
  • Pomocny post
    #2 20 Paź 2005 23:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 21 Paź 2005 17:48
    immo
    Poziom 13  

Ja to robie odkrecając reflektor z tych dwóch śrub, co prawda on nie wyjdzie cały bo jest jeszcze przykrecony pod zderzakiem, ale odsunie sie na tyle że mozna wyjąc klapke i wymienic żarówke.
    Kontrolka sie na zapali na deste bo układ kontroli zerówek w body komputerze kontroluje tylko światła pozycyjne przednie i tylne oraz światła stop, reszty nie kontroluje wiec datego sie nie zapaliła kontrolka.

0
  • #4 21 Paź 2005 18:25
    _Arecki_
    Poziom 15  

Witam

Nie chcę się spierać, bo robiłem to dawno, ale jak ja musiałem wymienić żarówki w puncie (też wersja II) to udało mi się bez rozbierania samochodu.
    Co gorsze robiłem to w zimie na jakiejś stacji paliw, bo akurat mi się spaliła a była długa trasa przede mną. I na dodatek ponieważ na stacji nie mieli akurat takiej jak miałem założoną, to musiałem kupić drugą i wymienić obydwie żarówki.
    Przyznam, że nie było łatwo, zwłaszcza jak marzną ręce, ale nic nie musiałem rozbierać.

Pozdrawiam
    Arek

0
  • #5 21 Paź 2005 18:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 22 Paź 2005 00:48
    maj47
    Poziom 9  

Dzięki za porady.Pojadę w trasę półślepy,bo to dłuższa robota.Jak wróce to pomyślę,albo wdepnę po drodze do serwisu.Ważne że nie jest to usterka komputera.Ale w instrukcji pisze że sygnalizacja włącza się m.in. gdy.. żarówka jest przepalona( w takim razie jaka?) oraz gdy... światła postojowe i stopu są uszkodzone(?).Szkoda że już po gwarancji, bobym nie popuścił Fiatowi takiej instrukcji obsługi i takiej ergonomii.

0
  • #7 21 Lip 2006 21:07
    gustaw1
    Poziom 2  

wystarczy tylko odkręcić skrzynkę z bezpiecznikami \ trzy śrubki \ i troszeczkę ją poluzować i już można spokojnie wymienić żarówkę , bez rozbierania samochodu

-1
  • #8 23 Lip 2007 22:12
    Mateo1999
    Poziom 1  

Witam.
    Ja wymieniając żarówkę w lewej lampie wyjąłem wcześniej tą sprężynkę co trzyma żarówkę i wtedy łatwiej jest włożyć i wyjąć żarówkę.

1