Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer odpala się ale ekran jest czarny i nie mogę wejść do biosu

05 Mar 2021 11:27 123 8
  • Level 3  
    W komputerze spalił się dysk więc kupiłem nowy po wsadzeniu nowego dysku chciałem wejść do biosu aby zainstalować nowy Windows ale nic się nie dzieje ekran jedynie się lekko podświetla ale reaguje jakby nie miał sygnału.
    Próbowałem z karty graficznej i z płyty ale rezultaty takie same.

Jakieś podpowiedzi?
  • Level 34  
    Pork12 wrote:
    spalił sie dysk

Może płomień poszedł też na MB.:)
    Co było przyczyną uszkodzenia dysku? Płyta do sprawdzenia.
  • Level 38  
    Podaj specyfikację komputera. Z uwzględnieniem modelu zasilacza :|
    Mogłeś źle założyć, że spalił się tylko dysk, i wystarczy jedynie jego wymiana.
    Odłącz dysk, kartę, sprawdź czy z podstawowymi podzespołami zobaczysz obraz.
  • Level 3  
    Specyfikacje
    Karta graficzna:GTX 750
    Procesor: i5 4xxx
    8 gb ramu
    Płyta główna:kb6102
    Zasilacz:FSP350-40EMDN
  • Level 40  
    Masz sygnał z płyty (piknięcie) po włączeniu? Oczywiście jak jest podłączony głośniczek do płyty.
    Na jakiej podstawie twierdzisz że dysk się "spalił"? Dym poszedł?

Wg mnie zasilacz 350W do i5 4xxx z dodatkową kart na płycie GTX 750 ledwo dawał radę i czuję że to on się mógł trochę przyczynić do "spalenia" dysku. Gorzej jak "poszło" i na płytę.

Zrób to co radzi kolega :arrow: g107r tzn podmień (pożycz na chwilę od kolegi) zasilacz i sprawdź czy ruszy. Jak ruszy to nie kupuj zasilacza za 60 zł. bo docelowo stracisz o wiele więcej. Wybierz jakiś który ma już jakiś standard sprawności choćby 80 Plus no i oczywiście min dla twojego sprzętu to 450W ale więcej też nie zaszkodzi bo będzie sobie spokojnie pracował bez "zadyszki".
  • Level 3  
    Jeżeli chdzi o pykanie to przy starcie pc pyka 2 razy
  • Level 40  
    Jak to bios AMI to sygnalizuje coś z pamięcią. Wyjmij kości z płyty. Przeczyść styki gumką myszką (będą się docelowo ładniej błyszczeć) i włóż ponownie. Czyszcząc gumką myszką przecieraj tylko styki byś przez przypadek nie zerwał jakiś elementów na płytce pamięci.
  • Level 3  
    Teraz botuje się ale ekran dalej czarny
  • Level 40  
    Przez botowanie rozumiesz jeden sygnał z biosu?