Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Marantz PM 16 - trzask przy wyłączaniu wzmacniacza

Tymekson 05 Mar 2021 14:54 516 6
    Tymekson
    Level 3  
    Witam, posiadam Marantz PM 16, zaobserwowałem trzask, huk, po prostu wali napięciem w lewym głośniku przy wyłączaniu. Czasem ta usterka znika i znowu się pojawia, co to może być? Proszę o jakieś porady.
    michald
    Level 33  
    Przekazac do serwisu audio - niezbedna odpowiednia wiedza przy naprawach takich urzadzen. Samodzielne proby napraw moga zakonczyc sie dodatkowymi kosztami dla jego wlasciciela nie liczac kosztow samej naprawy w stanie obecnym.
    Tymekson
    Level 3  
    dziękuję,tyle to i ja sam wiem.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Tymekson wrote:
    tyle to i ja sam wiem.
    Tyle, że w tym wypadku to jedyna rozsądna opcja...
    Tymekson wrote:
    zaobserwowałem trzask, huk, po prostu wali napięciem w lewym głośniku przy wyłączaniu.
    Gdybyś miał odpowiednią wiedzę poszukałbyś schematu, prześledził sygnał, zrobił pomiary... Mamy to zrobić za Ciebie?

A - i od razu uprzedzając pytanie - takie same objawy może dać więcej niż jedna usterka. Zapomnij więc, że ktoś pokaże palcem - "zrób to i to".
    Tymekson
    Level 3  
    spokojnie bez nerwacji a czy może to być uszkodzenie przekaznika albo jakiegoś elementu w okolicy,bo to tak wygląda że ten przekaznik nie rozłącza na czas,jak wyłączyłem najpierw przyciskiem speaker a potem sieciowym to nie było trzasku a poza tym wzmacniacz normalnie gra
    michald
    Level 33  
    Tymekson wrote:
    spokojnie bez nerwacji a czy może to być uszkodzenie przekaznika albo jakiegoś elementu w okolicy,bo to tak wygląda że ten przekaznik nie rozłącza na czas,jak wyłączyłem najpierw przyciskiem speaker a potem sieciowym to nie było trzasku a poza tym wzmacniacz normalnie gra

Proponuje dalej meczyc to urzadzenie a zakonczy sie uszkodzeniem stopnia mocy ( wysokie koszty - podzespolow + koszt naprawy ) albo uszkodzeniem cewki glosnika ( koszty zalezne od ceny glosnikow implementowanych przez producenta) - a tego prawidlowo juz amator nie naprawi

Przy naprawie tego urzadzenia trzeba miec wiedze nt. dzalania sytemow mikroprocesorowych a nie prostych urzadzen typu czajnik z wylacznikiem termicznym.
    Tymekson
    Level 3  
    ok zrobione