Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Minikomputer, który ma ośmiokrotnie przewyższyć wydajność NVIDIA Xavier

ghost666 05 Mar 2021 18:18 963 0
 • Minikomputer, który ma ośmiokrotnie przewyższyć wydajność NVIDIA Xavier
  Jeśli chodzi o zaawansowane karty komputerowe AI, ba rynku obecne jest m.in. Hackboard 2 z obsługą systemu operacyjnego Windows 10 i opcjonalną łącznością komórkową 4G lub 5G. Fast Sense Studios to firma z siedzibą w Rosji, która projektuje potężne komputery pokładowe, aby wprowadzić zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji do robotyki mobilnej. Na Embedded World 2021 firma zaprezentowała platformę Fast Sense X Robotics AI, która integruje moc sześciu komputerów w jeden moduł.

  Firma twierdzi, że nowo wprowadzony komputer do obliczeń na krawędzi, przewyższa NVIDIA Xavier dzięki ponad 8-krotnie wyższej wydajności. System dedykowany jest dla robotów mobilnych. Wykorzystuje zaawansowany sprzętowi do wnioskowania korzystając z sieci DNN. Oprócz procesora graficznego Intel UHD, komputer integruje również do 3 modułów Coral Edge TPU i do 2 modułów Myriad X, co zapewnia optymalne wyniki nawet przy dużym obciążeniu.

  "Wierzymy w przyszłość, w której niezawodne fizyczne maszyny staną się przydatne do rutynowych zadań, które większość z nas wykonuje obecnie samodzielnie. Niezawodność jest tym, nad czym dziś pracujemy, tworząc środowisko dla robotów do przetwarzania dużej ilości danych na pokładzie, ucząc się na nich i podejmując niezależne, bezpieczne i niezawodne decyzje" powiedział Yuri Rumyancev, współzałożyciel i СТО Fast Sense Studio. "Łącząc inżynierów sprzętu i robotyki, programistów i naukowców zajmujących się danymi, opracowaliśmy prototyp komputera do robotyki mobilnej z sześcioma niezależnymi akceleratorami AI firmy Intel i Google. Jest w pełni przetestowany i zintegrowany z naszym robotem kołowym. Wprowadzenie Fast Sense AI Edge Computer wyznacza nowy punkt odniesienia dla kompleksowych systemów zrobotyzowanych, aby pomóc ludziom osiągnąć nowy poziom produktywności".

  Co znajduje się na platformie AI Fast Sense X Robotics?

  Pomimo swojej minimalistycznej estetyki, płyta główna mieści kilka portów USB 3.1, a także 6x USB 2.0. Ponadto wydaje się, że oferuje 6 x UART, I²C i prawdopodobnie również dedykowany port wyświetlacza. Patrząc bardziej na projekt sprzętu, platforma Fast Sense X Robotics AI jest oparta na procesorze Intel Atom x6425E o taktowaniu do 3,0 GHz. Jednym z najważniejszych aspektów sprzętowych, który go wyróżnia, jest to, że posiada wbudowana pamięć DRAM do 16 GB LPDDR4x pracującą z prędkością 4,267 miliona transferów na sekundę (MT/s).

  Minikomputer, który ma ośmiokrotnie przewyższyć wydajność NVIDIA Xavier


  Minikomputer, który ma ośmiokrotnie przewyższyć wydajność NVIDIA Xavier


  Do przechowywania danych producent dodaje do 64 GB pamięci UFS 2.0, czyli szybszej jeszcze niż standard eMMC. Oprócz wysokiej wydajności sprzęt został zaprojektowany z myślą o niskim poborze mocy - nie większym niż 24 W TDP. Spośród tego CPU i GPU pobierają 12 W, a systemy Edge AI - 11 W.

  Jeśli chodzi o oprogramowanie, minikomputer jest dostarczany z preinstalowanym systemem operacyjnym Lubuntu 18.04.5 LTS i gotowymi do użycia kontenerami Docker dla urządzeń EdgeAI i węzłów ROS. Nowym użytkownikom firma udostępniła łatwe w użyciu przykłady kodu wnioskowania.

  Jak zacząć?

  Zaprojektowana z myślą o dużych obciążeniach AI, platforma Fast Sensual jest dostarczana ze wszystkimi kablami połączeniowymi wymaganymi, aby uczynić z niej normalny komputer. Za pomocą tych kabli podłączyć można monitor, mysz, klawiaturę, moduł Wi-Fi na USB i zasilacze. Po kilku minutach uruchomienia systemu można zalogować się do niego przy użyciu domyślnych poświadczeń:

  Code:
  Login: robot / Hasło: fastsense


  Po wstępnej konfiguracji preinstalowany system operacyjny z dockerem zapewnia łatwą obsługę aplikacji. "Zdecydowanie zaleca się uruchamianie wszystkiego w kontenerze docker z naszego Docker Hub" wskazuje producent. Dzięki temu można łatwo spróbować uruchomić pierwsze demo.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/03/05/fast-sense-x-robotics-ai-platform-outperform-nvidia-xavier/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10306 posts with rating 8600, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.