Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekran nie wyświetla obrazu, klawiatura i myszka nie świecą się

05 Mar 2021 19:27 132 7
  • Level 2  
    Witam, mam problem z komputerem, wymieniałem dzisiaj zasilacz, wszystko działało parę godzin do momentu gdy wyłączyłem komputer przez zbyt wysokie temperatury na grafice. Otworzyłem komputer my zmienić miejsce wiatraczka. Po ponownym włączeniu komputer nie wyświetla obrazu oraz klawiatura i myszka się nie świecą. Słuchawki podpięte do tych samych portów USB się świecą.
    Płyta ASRock B320M HDV R 3.0
    Procesor AMD R 3 3100
    Grafika Radeon RX570 Nitro+ Sapphire 4gb
    Zasilacz SPC elementum E2 550W

Dodano po 1 [minuty]:

Plus gdy już jest włączony nie reaguje na trzymanie power by go wyłączyć. Muszę go wyłączać poprzez wyłączanie zasilacza.
  • Level 12  
    Tak na początek to myślę, że poruszyłeś kartę graficzną i być może nie siedzi dobrze w gnieździe. Jesli siedzi dobrze to proponuje ją wyjąć, przetrzeć styki i włożyć poprawnie i sprawdzić. Dodatkowo myślę, że na płycie jest didoda sygnalizująca ewentualne błędy. Sprawdz w dokumentacji płyty głównej. Odczytaj kod błędu i to Ci podpowie gdzie jest problem. Chyba, że płyta równiez w ogóle nie działa, a to juz świadczy o braku zasilania, więc albo zasilacz albo któraś złączka nie siedzi dobrze.
    Posprawdzaj wszystko na spokojnie.
  • Level 2  
    Ale dlaczego w ogóle nie wykrywa jakby klawiatury i myszki ? Nie świecą się itp
  • Level 19  
    Czy w ogóle nic się nie świeci ani nie kręci? Musisz wiedzieć, że zasilacz ma jedno napięcie Vsb (stand by) W ustawieniach płyty zwykle można wybrać, czy myszka i klawiatura, usb - będą zasilane z głównego zasilania, czy tego dodatkowego. W tym drugim przypadku, można zauważyć, że coś się będzie świecić, nawet przy "wyłączonym" komputerze więc takie świecenie lub nie o czymś świadczy ale nie zawsze wiadomo o czym... ;)

Pomysł ze sprawdzeniem umocowania karty graficznej jest bardzo dobry. Jest to bardzo częsty powód podobnych problemów ...

Co do tego dopisku, to może sugerować, że zasilacz odłącza zasilanie z powodu zwarcia... ale w takim razie chyba powinien też się się całkiem wyłączyć. Nie wiem... :(
  • Level 2  
    Tylko słuchawki mają coś takiego że świecą się nawet przy wyłączonym komputerze, niezależnie od wejścia USB
  • Level 19  
    Jeśli sprawdzenie mocowania karty graficznej i kabelków zasilacza nic nie dają, trzeba będzie sprawdzić inne rzeczy. Na początek chyba: czy zasilacz odłączony ok karty daje wszystkie napięcia, czy płyta daje się uruchomić bez katy, tylko z wbudowaną grafiką...
  • Level 2  
    O 14 kończę robotę to dam wam znać czy ponowne włożenie karty zadziało.

Dodano po 6 [godziny] 5 [minuty]:

Nadał nic, po ponownym włożeniu karty ten sam efekt

Dodano po 4 [minuty]:

Gdy co chwilę odłączam i podłączam myszkę to przez ułamek sekundy świeci się laser
  • Level 12  
    To teraz jeśli na płycie głównej nie ma żadnej świecącej diody diagnostycznej to ja bym poodłączał wszystko co tylko można, włącznie z ponownym wyjęciem karty graficznej i próbował załączyć. Jeśli zasilacz się uruchomi to znaczy coś jest walnięte poza zasilaczem, jeśli nie to podmień zasilacz.