Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryka Problem z gniazdkami schodowymi + salon

majaboss 21 Oct 2005 00:48 966 3
    majaboss
    Level 11  
    NIe wiem czy tu ale ... chodzi o maly problem ,, z elektryka umnie w domku... dzis postanowilem wymienic sobie w gniazdka na nowe laczniki schodowe od zapalania zyrandola itp .... problem polega na tym ze przy zmianie na nowe gnizdka (lacznik schodowy) pomylilem chyba placzenie 3 kabelkow z jednym idrogim gnizadku w tym ... :( ,,, w salonie mam jedno a, drogie jest na schodach (lacznik schodow ),,wczesniej bylo ok np z jednego przelacznika swiatla )moglem np w jednym koncu pokoju zapalic lub zgasic swiatelko i to samo w drogim takim laczniku ,,i tak na przemian ( w jednym zapalam a tam gasze i znow zapalam itp ),,a dzis po zminie gniazdek pomylilem chyba kolejnosc kabelkow w tych gnizdkach ze jak tu zapalm np w salonie a z drogiej strony gasze na schodach (to jest problem bo jak przejde do salonu i jak naciskam swiatlo sie nei wlacza :(
    ,,kabel wychodzacyma 3 zyly) ,nibieski ,czarny i braz ) ..nie wiem czy dobrze wytlumaczylem :( ,,bo jestem zdesperowany juz ....moze ktos by pomogl ,,laikowi np
    waldek10w07
    Level 11  
    Spróbuj tak,rozumiem że masz 2 wyłącz.schodowe.Odkręć oba wyłączniki odwróć tyłem na siebie przewód niebieski do lewego zacisku .Identycznie w obu wyłącznikach.Czarny do prawego j/w.został ci tylko brązowy wiesz co masz zrobic.Jeżeli nie grzebałeś wpuszce rozdzielczej zadziała.POWODZENIA I UWAŻAJ 230V.
    majaboss
    Level 11  
    ,,grzebac nie grzebalem jeszcze w puszcze i nie zamierzam ,,,ale jak tylko bede w domu wieczorkiem to sprawdze :) idam znac czy mi sie udalo wedlug tego zrobic thx
  • Helpful post
    waldek10w07
    Level 11  
    słuchaj łatwiej będzie na gg mój 5169971gg