Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Briggs&Stratton - Upgrade kosiarki

dziendobrymilegodnia 06 Mar 2021 16:16 429 8
    dziendobrymilegodnia
    Level 2  
    Cześć, mam kosiarkę Briggs&Stratton z rozruchem ręcznym.
    Chciałbym zamontować rozrusznik Briggs&Stratton na 16 zębów, koło zamachowe mam zwykłe więc muszę zmienić na wieniec zębaty. Doradzicie jaki?
    Chcę zmienić gaźnik, jeśli się da, to na taki z mocniejszego modelu, a jak nie to z tego modelu.
    Chciałbym zrobić z kosiarki taki jakby mały traktor, zamontować rozrusznik, akumulator, alternator lampy itp.
    Dało by się zrobić napęd 4x4?
    Dało by się zamontować termostat?
    Dało by się zamontować skrzynie biegów od VW Golf?
    Dało by się zamontować obrotomierz i prędkościomierz?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Jeśli masz tyle zmienić w starej kosiarce za powiedzmy 500-800 zł, to lepiej pomyśl o kosiarce traktorku. Wyjdzie taniej.
    A teraz odniosę się do poszczególnych pytań.
    dziendobrymilegodnia wrote:
    chciałbym zrobić z kosiarki taki jakby mały traktor zamontować ,,, lampy
    Po co, w nocy będziesz kosił?
    dało by się zamontować termostat?
    A masz chłodzenie dodatkowe, które będzie termostat włączał/wyłączał? Bo ja nie widzę potrzeby.
    dało by się zamontować obrotomierz i prędkościomierz?
    Pewnie i jeszcze koguta i sygnał dźwiękowy. Chyba nie zamierzasz przekraczać prędkości dopuszczalnej na łące.
    wojtek1234321
    Level 35  
    Wszystko by się dało, tylko to zależy od posiadanego budżetu (potrzebny na pewno niemały), zaplecza techniczno-warsztatowego i umiejętności...
    dziendobrymilegodnia
    Level 2  
    Umiejętności mam, zaplecze techniczne też, termostat po to by kontrolować temp. silnika, prędkościomierz po to by po prostu zobaczyć do ilu się rozpędzi.
    I tak będę kosił w nocy a co z tym wieńcem zębatym jaki polecacie do rozrusznika 16 zębów?

Dodano po 15 [minuty]:

I moglibyście doradzić jak to wszystko zamontować?
    I jeszcze jakby się dało chłodnice od np. e39 dało zamontować?
    Jak tak, to też bym poprosił o doradzenie jak.
    stanislaw1954
    Level 43  
    W latach 70/80 ubiegłego wieku wielu "małych" rolników, a może bardziej chłoporobotników robiło z WSK, albo i innych motocykli namiastkę ciągnika rolniczego. Najpierw był zamysł, aby dało się zwieźć produkty rolne, później, by toto mogło uciągnąć koparkę do ziemniaków, itd. Ale wtedy ciągnik, nawet bardzo mały i stary nie był osiągalny dla wielu ludzi i to nie ze względów finansowych. Po prostu ich prawie nie było. Obecnie wiele sprzętu jest osiągalne nawet używane, więc po co wymyślasz coś, co już wymyślono?

Najlepszy to masz chyba pomysł ze skrzynią biegów. Pewnie przyda się jakieś dodatkowe podwozie i kółka (może bliźniacze, żeby to wszystko dało radę jechać razem.
    wojtek1234321
    Level 35  
    Umiejętności mam, zaplecze techniczne też

Czyli już posiadasz to wszystko co trzeba, więc po co te pytania?
    I moglibyście doradzić jak to wszystko zamontować?
    Jak tak to też bym poprosił o doradzenie jak
    Nic tylko działać i montować...
    dziendobrymilegodnia
    Level 2  
    Umiem to wszystko zmontować normalnie elegancko, ale nie w kosiarce.
    Ja nie jestem "małym rolnikiem", mam traktor elegancki, ale to ma służyć do wygodniejszego koszenia trawy i wożenia dzieci.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Kosiarka i dzieci, to nie powinno iść w parze. Na kosiarkach i traktorkach do koszenia często jest przyklejony obrazek z dzieckiem przekreślony czerwoną kreską, Chyba wiesz co to oznacza. Szkoda, że jak ktoś (a często ojciec) zapina w zimie sanki za samochodem osobowym, nie pomyśli trochę...