Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Graficzny wyświetlacz LCD z ksero Konica

Piquś 21 Paź 2005 03:59 1055 1
  • #1 21 Paź 2005 03:59
    Piquś
    Poziom 18  

Heja dziewczyny, chłopaki i cała reszta :P !

Otóż mój dobry znajomy przyniósł mi do rozbiórki przedni panel z ksero f-my Konica, z którego wymontowałem m.in. wyświetlacz graficzny LCD. I tu zaczynają się schody: chciałem podłączyć ów wyświetlacz do mikrokontrolera 89C52 (czy innego Atmela ;) ), jednak nigdzie nie mogę znaleźć rozpiski wyprowadzeń tego wyświetlacza i ew. sposobu jego sterowania. Czy ma ktoś jakiekolwiek pojęcie jak to cholerstwo podłączyć? Poniżej zamieszczam opis wyświetlacza, gdyż nie wiem nawet z jakiego modelu ksero on pochodzi...

Wyświetlacz graficzny LCD, niebieski, oparty na układach 1xSED1190F oraz 4xSED1180F (plus dwa małe SMD: 4017BF i 5310), podświetlany przy użyciu zimnej katody. Na górnej krawędzi płytki (oczywiście dwustronna, z metalizacją otworów), od strony elementów, mniej więcej po środku znajduje się firmowy napis "Konica", a tuż obok niego ciąg "S-9498C" (przypuszczam, że to nr modelu wyświetlacza), oraz naklejka z numerem "1080046" (prawdopodobnie nr seryjny). Zaś w dolnym lewym rogu, obok napisu "MADE IN JAPAN" znowu cyferki - "504087080" (nr identyfikacyjny płytki?). Zasilanie podświetlania (zimnej katody) na osobnej płytce (poprzez złącze CN2 od strony wyświetlacza i CN608 od strony płytki z zasilaczem), do której była też podłączona 15-sto przewodowa wiązka sygnałowa (kolejność jak poprzednio, złącze CN1 - CN607). Na owej płytce, poza przetwornicą zasilającą podświetlenie znajduje się kilka układów scalonych (2x74HC240AP, i po jednym 74LS145, 74HC14AP oraz SCI7661C). Podobnie i tu, obok napisu "MADE IN JAPAN" znajduje się numerek - "504087030"...

Dorwałem już PDFy tych SEDów i na ich podstawie wyczaiłem, że wyświetlacz ma rozdzielczość 256x64 piksele. Sposób sterowania też na dobrą sprawę jest opisany, ale wszystko to strasznie pokręcone... :/

Może jakiś ksero-serwisant ma instrukcję serwisową akurat z takim wyświetlaczem? Choćby rozpiska przewodów sterujących...

Może mnie ktoś poratować i oświecić tak, jak zimna katoda podświetla ten wyświetlacz? :] Jeśli trzeba, to mogę pstryknąć kilka fotek.

-Z góry dzięki (za pomoc punkty :P ) i pozdro,
    -Piquś

P.S. Do moderatorów - jeśli temat zostałby przeniesiony do działu Serwis Ksero (czy jakoś tak), proszę o powiadomienie mnie na PW. Dzięki! :)

0 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Paź 2005 17:11
    Piquś
    Poziom 18  

Tylko podbijam temat, bo został tu przeniesiony z "Układy elektroniczne - pomysły i problemy" i wylądował od razu na 3 stronie...

-Pozdro,
    -Piquś

0