Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego po zmianie trybu w Brotje 22/24h muszę dłużej czekać na ciepłą wodę?

zan82 07 Mar 2021 15:31 183 3
    zan82
    Level 3  
    Witam,
    Piec mam bez zewnętrznego zasobnika z wodą więc zanim do kranu dopłynie ciepła woda mija chwilka. Problem pojawia się w momencie gdy zmienię tryb centralnego ogrzewania z wyłączonego na auto. Czas oczekiwania na ciepłą wodę z kranu wydłuża się kilkukrotnie. Jest to dla mnie trochę nie zrozumiałe stąd prośba o pomoc w wyjaśnieniu jaki wpływ c.o ma na wodę użytkową. Tryb podgrzania wody zawsze włączony w opcji komfort.
    Serwisant stwierdził że taka sytuacja jest niemożliwa ponieważ woda użytkowa ma zawsze priorytet i najpierw piec grzeje właśnie ja nieważne czy ogrzewanie jest włączone lub nie. Dopiero jak udowodniłem to powiedziała że wyśle zapytanie do producenta, oczywiście nigdy nie doczekałem się informacji.
    Piec ma 3 lata.
    Wojewoda82
    Level 28  
    Dziwne, ja tez mam 2F (innej marki) i to właśnie w zimie, gdzie wymiennik pierwotny jest zawsze przynajmniej letni, krócej się czeka na CWU, a właśnie w lecie, po np powrocie z pracy, długo trzeba czekać, bo najpierw musi się podgrzać wymiennik pierwotny, aby podgrzewać wymiennik płytowy od CWU.

Może jest problem z przełączaniem zaworu trójdrożnego?
    zan82
    Level 3  
    Dokładnie w ziemie moim zdaniem też powinno czekać się krócej na wodę. W pierwszym roku serwisant powiedział, że " chwilę dłużej trzeba poczekać bo jakiś tam zawór musi się przestawić" przyjąłem ta informację jako sytuację "trudno, ten model tak ma" i przyzwyczaiłem się do takiego działania. Teraz na kolejnym przeglądzie powróciłem do tematu i jakie było moje zdziwienie jak od tego samego Pana usłyszałem zupełnie inna wersję. Piec już nie ma oczywiście gwarancji (prócz wymiennika). Nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale była wymienna cała płyta główna. Przyczyną piec wyłączał się prawie codziennie o tej samej porze (z dokładnością do 5min) stwierdzono że następuje spadek mocy który płyta już wykrywa i wywala błąd skutkujący wyłączeniem.

Jest jakaś możliwość na domowy sposób sprawdzenia działania tego zaworu trójdrożnego?
    krzyzak11
    Level 19  
    Tak,możesz sprawdzić zawór w teście wejść wyjść (przekaźników).
    O jakim spadku mocy mowa?
    Sprawdź i podaj historię błędów.
    Kocioł jakiej serii? E czy H?