Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco HD8916/09 - Błąd klucz service 15.

wirusek2020 07 Mar 2021 16:01 336 4
    wirusek2020
    Level 2  
    Moze będziecie potrafili mi pomoc. Otóż ekspres stał nieużywany przez jakieś dwa tygodnie. Przyszedł dzień gdzie chce zrobić sobie kawę i.... widzę, ze wskaźnik temperatury zatrzymał sie na 1/10 długości po czym wyskakuje klucz błędu 15.
    Widziałem kilka wątków w tym temacie wiec zmierzyłem termostat, przepływ jest...

Mam wrażenie, ze ekspres nie pobiera wody ze zbiornika...( nie słyszę takiego charakterystycznego dzwieku przy włączeniu) Przepływomierz drożny...

Co mogę zrobic jeszcze sam w tym
    Temacie?

Możliwe, że zapowietrzył się albo coś w tym stylu?
    stiff12
    Level 23  
    Nie wykona żadnej innej funkcji?
    robsons10
    Level 23  
    15 to problem z graniem. Do sprawdzenia: termostaty bojlera 2 szt. Czujnik temperatury, elektronika, obwód samej grzałki bojlera.
    wirusek2020
    Level 2  
    Termostaty sprawdzone, czujnik temperatury również i jest ok. Do elektroniki nie zabieram się bo niestety wiedzy brak...

Możliwe, że woda nie dopływa i wyrzuca błąd?

Pamiętam, że zawsze przy włączeniu ekspresu było słuchać charakterystyczne "bulgotanie". Po nagrzaniu było płukanie i można robić kawę...

Teraz po włączeniu ekspresu jest cisza, nie ma tego " bulgotania", a po około minucie wywala błąd 15 i nie jestem w stanie nic zrobić.

W serwisie od razu słyszę, że bojler do wymiany. Koszt bojlera + wymiana około 350 zł. Nie da się tego naprawić tylko trzeba od razu wymieniać?
    robsons10
    Level 23  
    Bez szerszych pomiarów ciężko wywróżyć z fusów.