Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki niechemiczny uzdatniacz wody wybrać?

blam 07 Mar 2021 21:16 522 7
    blam
    Level 3  
    Jestem w trakcie podejmowania decyzji dotyczących m.in. aspektów hydraulicznych i chciałbym się poradzić odnośnie uzdatniania wody. W obecnej instalacji mam filtr mechaniczny przed głównym zaworem ale chciałbym też rozważyć zmniejszenie osadów wapiennych - niekoniecznie potrzebuje zmiękczać wodę - raczej chodzi o efekt osadzania się kamienia na naczyniach, sanitariatach, pralce, etc. Wolałbym uniknąć jonitowych zmiękczaczy ale nie wiem czy alternatywy będą skuteczne. Wśród wynalazków, które udało mi się znaleźć takie, które opierają się na (cytuję):
    1) galwanicznej zamianie kryształów wapiennych kalcytu na piaskowy argonit (np IPS Kalyxx Blue Line)
    2) zmiennym polu elektromagnetycznym oddziałującym na rozpuszczone w wodzie cząsteczki wodorowęglanu wapnia i magnezu burząc ich strukturę, tworząc węglan wapnia i magnezu w postaci monokryształów. W procesie tym tracą one swoje dotychczasowe właściwości tworzenia trwałych osadów wewnątrz urządzeń i instalacji (np generator impulsowy Helix PRO PL czy HydroFLOW S38).

Być może są jeszcze inne alternatywy warte rozważenia. Proszę o Wasze sugestie i z góry dziękuje za odpowiedzi.
    trojan 12
    Level 32  
    Znajdź które z nich ma atest na kontakt z żywnością. Nawet do mycia naczyń ten atest jest potrzebny a w opisie można stosować do wszystkiego.
    Chwalą się tylko certyfikatami instytucji których nie można nigdzie znaleźć albo UE, USA- a gdzie numer dopuszczenia?
    blam
    Level 3  
    Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
    Rozumiem, że to rozwiązanie, gdzie występuje filtr węglowy rozwiązuje kwestie kuchenne, gdzie do celow spożywczych może być niższe ciśnienie - a co w kwestii części łazienkowej?
    Przy okazji - czy powinienem szukać urządzeń z jakimś konkretnym atestem/oznaczeniem?
    Czy ktoś używał i ma posytywne lub negatywne doświadczenia?
    szybki105
    Level 17  
    Woda z wodociągu czy własnego ujęcia ? Przed zakupem urządzeń do uzdatniania wody, często kosztownych , trzeba znać parametry fizykochemiczne i mikrobiologiczne wody. Wodociągi robią badania, w przypadku własnej studni trzeba zrobić badania we własnym zakresie. Nie są to duże koszty i warto dla własnego bezpieczeństwa. Mając wyniki badań jasno wiadać co można poprawić .
    blam
    Level 3  
    Informacje jaka otrzymałem od dostawcy wody (w Gdańsku).

Woda średniotwarda (twardość na poziomie 230 mgCaCO3/l), dezynfekowana związkami chloru.

Jaki niechemiczny uzdatniacz wody wybrać?
    anetta4567
    Level 1  
    Na użytek domowy i nawet przemysłowy z niechemicznych uzdatniaczy to zdecydowanie blue boson! Mają atesty i mogą mieć kontakt z żywnością