Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C4 picasso - Motoreduktory, Problem z nadmuchem powietrza

wojjtekk 08 Mar 2021 19:16 1140 7
 • #1
  wojjtekk
  Level 8  
  Witam. Mam problem z poprawnym działaniem dmuchawy w C4 Picasso. Układ automatyczny dwustrefowy z silniczkami/motoreduktorami Denso.
  Problem w tym, że nie zmienia temperatury powietrza po stronie kierowcy. Widzę, że silniczek/motoreduktor nie reaguje na regulację temp. na panelu. Zamienione 3szt i żaden nie daje znaku życia. Nie zamieniałem ich stronami, natomiast wspomniane trzy silniczki nie działają również po stronie pasażera. Po podłączeniu komputera, Diagbox pokazuje 2 błedy.
  F72D-usterka lewego przedniego silnika mieszania oraz F766-Błąd braku komunikacji z silnikami krokowymi (sieć Lin).
  Błędów nie można usunąć, nawet po zamianie silniczków. Dodam jeszcze, że ręcznie klapa zamyka i otwiera, więc reguluje temp. powietrza. Czy ktoś miał podobny problem i mógłby naprowadzić?
  Z góry dziękuje za pomoc
 • #2
  ALIBABA I
  Level 28  
  wojjtekk wrote:
  Błędów nie można usunąć, nawet po zamianie silniczków
  wojjtekk wrote:
  -Błąd braku komunikacji z silnikami krokowymi
  Kolego coś tu nie łapie tzn brak komunikacji z silnikami, to narazie jest nie ważne , ważne jest to czy jak napisałeś diakbox wysterowuje silniki tam masz całą diagnostykę skoro nie masz błędów to zrób test wszystkich podzespołów , wyskoczy ci co nie działa
 • #3
  wojjtekk
  Level 8  
  Kolego podczas testu elementów wykonawczych silniczek po stronie kierowcy w czterech etapach co 30sek. zmienia temperaturę powietrza ale niestety nie rusza się/nie kręci się. Brak jakiejkolwiek reakcji... Natomiast podczas testu elementów wykonawczych silniczek po stronie pasażera zmienia temperaturę powietrza poprawnie ciepłe/zimne i silniczek działa poprawnie. Tak jak pisałem wyżej, nie zamieniałem ich stronami bo nie wiem jak one zareagują...

  ALIBABA I wrote:
  skoro nie masz błędów to zrób test wszystkich podzespołów , wyskoczy ci co nie działa


  Problem w tym, że właśnie mam błędy ale nie bardzo wiem co za nie odpowiada... Sprawdzę jutro jeszcze na pewno obwód tej instalacji do ,,modułu", czy gdzieś nie ma przerwy, bo takie zachowanie na to by wskazywało. Brak zasilania? Tak jak pisałem wcześniej, zamieniałem też 3 silniczki na lewej i prawej stronie również nie podejmują pracy, a nie wieżę, że wszystkie uszkodzone... Zamieniłem też panel sterowania po stronie kierowcy, bo mam taką możliwość oraz sprawdziłem poprawność działania przycisków na obu w diagbox'ie i też bez zmian

  Gdzieś na zagranicznym forum znalazłem taki schemat, niestety jest on mało czytelny tzn. słaba jakość zdjęcia. Czy masz może dostęp do takich schematów?
 • #4
  wojjtekk
  Level 8  
  Zamieniłem silniczki stronami i dalej nie działa... Oczywiście zrobione uczenie i test Diagboxem. Po stronie pasażera działa normalnie i udało się przyuczyć dwa. Po zamianie z drugiego Picasso, to samo. Nie działa... Przyuczyłem w tym drugim Picasso na lewej stronie, udało się przyuczyć i działa tak jak trzeba, ale problem w tym drugim, bo nie działa prawa strona, a nawet go nie ruszałem! Co się dzieje?
 • #5
  wojjtekk
  Level 8  
  Problem rozwiązany. Wszystkie silniczki były sprawne. Należało wykonać "Przyuczanie i adresowanie wszystkich silników" w Diagboxie, następnie obserwować czy interesujący nas silnik zaczyna pracować. Jeśli silnik podejmie pracę podczas "przyuczania" to będzie wszystko działać.
 • #6
  ALIBABA I
  Level 28  
  wojjtekk wrote:
  Oczywiście zrobione uczenie i test Diagboxem.
  dalej
  wojjtekk wrote:
  Należało wykonać "Przyuczanie i adresowanie wszystkich silników"
  wojjtekk wrote:
  Jeśli silnik podejmie pracę podczas "przyuczania" to będzie wszystko działać.
  Te zwierzaki są fascynujące.
 • #7
  wojjtekk
  Level 8  
  Nie rozumiem o co chodzi? Czy twój post miał coś konkretnego wnieść do tematu? Jakieś uwagi?
 • #8
  ALIBABA I
  Level 28  
  wojjtekk wrote:

  Nie rozumiem o co chodzi? Czy twój post miał coś konkretnego wnieść do tematu? Jakieś uwagi?
  Tak nie było to absolutnie złośliwie , po rostu zła składnia zdań . Cieszy mnie to że pokonałeś temat i pomogłeś innym.
  wojjtekk wrote:
  Problem rozwiązany. Wszystkie silniczki były sprawne. Należało wykonać "Przyuczanie i adresowanie wszystkich silników
  Pozdro dla cibie i punkcik leci.