Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CLIO II 1.5 dci 2003 LIFT Klimatronik - nadmuch pracuje non stop

Sensation_x 09 Mar 2021 18:47 213 5
    Sensation_x
    Level 2  
    Witam.
    Problem z Klimatronik, po przekręceniu stacyjki pracuje cały czas, nie można go wyłączyć.
    Brak reakcji na przycisk off, jedyne co działa to sterowanie wyboru nadmuchu szyba centralnie i na nogi.
    Po rozgrzaniu silnika wieje gorące powietrze, nawet zmiana temperatury czy poziom nadmuchu nic nie zmienia.
    Wymieniłem ostatnio panel ale nic to nie zmieniło.

P.S. raz stało się coś dziwnego bo po uruchomieniu nie działała wcale, po ponownym uruchomieniu na gorącym silniku nagle obudziła się klimatyzacja. Nadal nie można było sterować ale wiało chłodem, trwało to tylko do ponownego uruchomienia samochodu.

Proszę o jakąś pomoc bo już nie wiem co mam z tym zrobić.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    milejow
    Level 43  
    Sterownik dmuchawy uszkodzony,wymień i będzie ok.
    Sensation_x
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedz kupie sterownik i dam odpowiedz jak dało to efekt

Dodano po 1 [minuty]:

miras70 wrote:
    milejow wrote:
    Sterownik dmuchawy uszkodzony,wymień i będzie ok.

Możesz sprecyzować i dokładnie napisać o który sterownik chodzi?
    jak dobrze pamiętam pod maską na podszybiu chyba ale się upewnię to też dam znać.
    Sensation_x
    Level 2  
    miras70 wrote:
    Zamiast brać się od razu za wymianę sprawdź aktywatory (silniczki klap) i rezystor dmuchawy.

Jak pisałem wcześniej że wentylator działa cały czas choć są takie dni może jeden na 30 że odpalam i nic się nie dzieje. Raczej silniczki klap nie mają tu dużej roli słychać jak wszystko się czasem wyłączy że działają , Dziś wieczorem po uruchomieniu samochodu, wentylator nie działał. Mogę w danym momencie naciskać na panelu co chce i nić z tego nie będzie po jakimś czasie się sam odpali po paru podskokach samochodu.

Dziś na nagrzanym silniku dmuchało chłodem taka zmiana :)