Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler Galmet wywala bezpiecznik po nagrzaniu wody do wyznaczonego poziomu.

thedomach 09 Mar 2021 20:00 2394 2
    thedomach
    Level 2  
    Dzień dobry.
    Posiadam bojler filmy Galmet, ale niestety nie wiem jaki to jest model. Bojler jest używany od 4 lat i wczoraj zaczął nam sprawiać problemy.
    Wczoraj przestał działać, więc poprosiłem sąsiada, który zna się na tym trochę bardziej i również miał problemy ze swoim bojlerem (wszyscy w bloku mają ten sam model bojlera - nowo postawiony blok socjalny) o sprawdzenie czy nie wie co mogło być powodem, że ten przestał działać. Pierwsza myśl to oczywiście, albo przepalony kabel, albo spalona grzałka, ale okazało się, że bojler po prostu wywalił bezpiecznik (nawet nie pomyślałem, że to mogło być to, od razu założyłem awarię sprzętu). Okazało się, że dość słusznie, ponieważ nie ważne na jaki poziom nagrzewania wody bojler jest ustawiony, kiedy woda w nim się zagrzeje do zaznaczonego punktu wywalany jest korek od gniazdka do którego bojler jest podłączony. Jako, że bojler nie był używany przez cały dzień ciepła woda została z nego wykorzystana i najpierw korek przeskakiwał w momencie przekręcenia go do najniższej temperatury a teraz kiedy ustawiłem grzanie na najwyższą temperaturę wystarczy, że przekręcę gałkę tylko kawałek (do poziomu do którego woda jest w danym momencie nagrzana) i bezpiecznik od gniazdka przeskakuje. Może to być spowodowane grzałką, czy jakimś czujnikiem w środku?
    Przepraszam za chaotyczny opis, ale na elektryce i sprzętach tego typu nie znam się w ogóle.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    kokapetyl
    Level 43  
    Wygląda na to ze jest uszkodzony termostat. Trzeba to sprawdzić.
    thedomach
    Level 2  
    Można jakoś sprawdzić to samemu, czy wzywać specjalistę?