Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Minuto HD8765 - Zacięcie ekspresu po zrobieniu pierwszej kawy

skalarx 10 Mar 2021 12:43 255 0
    skalarx
    Level 10  
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z ekspresem.
    Ekspres to SAECO MINUTO wersja ze zbiornikiem na mleko. Problem polega na tym, że po uruchomieniu programu kawy z mlekiem, ekspres spienia mleko, mieli kawę i pompka robi ciśnienie. Tyle, że pod koniec, kiedy powinna zacząć lecieć kawa, pompka jak by cichnie (jak by ciśnienie nie miało ujścia) i wyskakuje ikona zacięcia ekspresu. Zauważyłem, że dzieje się to tylko jak ekspres jest mocno nagrany np. po zrobieniu kawy. Jeżeli zrobię jedną kawę i zaraz chce zrobić drugą, to jest właśnie ten efekt zacięcia. Aby zrobić kawę z mlekiem, spieniam osobno mleko, a po czasie który potrzebuję na schowanie zbiornika z mlekiem do lodówki, ekspres już przestygnie i robię kawę bez problemu. Jeżeli zrobił bym to jedno po drugim, to kawy nie zrobię, bo ekspres się zatnie. Tak, jak by coś pod wpływem temperatury blokowało parę.

Co wykonałem: sprawdziłem na oryginalnej, nowej pompce wody, przepływomierz, zamontowałem nowy elektrozawór spieniacza mleka, sprawdziłem oba termostaty (wymieniłem na nowe), drożność wszystkich przewodów silikonowych, wymieniłem zawór w zaparzaczu.
    Z instrukcji serwisowej wynika, że nie ma tutaj czujnika ciśnienia. Przeleciałem również całą procedurę serwisową zgodnie z zaleceniami instrukcji serwisowej i wszystkie wartości są w normie. Jedyne w czy jeszcze nie grzebałem to bojler, ale on i tak wygląda na nierozbieralny. Ekspres był zawsze odkamieniany na czas i regularnie czyszczony.
    Załączam schemat obwodu wody. Jest dość prosty i nie wiem gdzie para może byc blokowana :(

Saeco Minuto HD8765 - Zacięcie ekspresu po zrobieniu pierwszej kawy
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO