Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amator 2 Stereo - naprawa skali radiowej

21 Paź 2005 12:11 7922 10
  • Poziom 10  
    Amplituner Amator 2 Steroe Unitra Diora

Skala nie działa co tu rozpisywać. Trzeba to "nawinąć" jak powiedział mi ekspert z komisu RTV.
    Naprawa skali 50 PLN
    Przestrojenie radia 60 PLN
    Końcówki mocy 50X2+50 za robociznę 150.
    Doprowadzenie radia do kultury 260 PLN.
    Chciałbym chociaż troszeczkę obniżyć te koszta. Nawijanie tej skali, to żadna filozofia powiedział facet, trzeba poświęcić dzień czasu. OK chcę to nawinąć! Jeśli ktoś to robił i ma doświadczenie to proszę o każdą wskazówkę. Narazie zdjąłem obudowę i na tym poprzestanę.
    Zamieszczę zdjęcie amatora z lotu ptaka, i będę słuchać co mam odkręcać.
    http://img467.imageshack.us/img467/6260/a11mj.jpg

PS. Czy KOńcówki mocy GML 025 będą odpowiednie dla tego odbiornika ?[/img]
  • Poziom 14  
    Za tą cene lub mniejsza to kupisz na allegro super radmorka 5102, ale to twoja decyzja. Procz skali mozesz pokusic sie o przestrojenie, naprawde nie jest to az tak trudne, wiem bo sam niedawno przestrajalem pierwsza w zyciu. Tutaj ci koledzy pomoga.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Opis zakladania linki masz na PW.
  • Poziom 16  
    Ja też zaczynałem od amatora przestrojenie to łatwa sprawa wycinasz chyba 4 kondziory linke też sam zakładałem nawet kilka razy bo stale sie slizgał potem kupiłem nową i założyłem nie zakładałem wedłuk instrukcji bo nie miałem ale kumpel mówi działa do dziś Pozdrawiam załączam schemat
  • Poziom 10  
    Kroczek po kroczku dzięki instrukcji udało mi się założyć tą "linkę"...No włśnie to nie jest żadna linka dratwa:) Szkoda zrobiłem wszystko jak należy, pochlapałem nawet supełki przy sprężynce lakierem aby się nie rozwiązały a ta mi się ślizga !! Skubana ma ktoś jakieś sugestie co będzie odpowiednie? Naciągnąłem w miarę mocno.
  • Poziom 13  
    Przetrzyj linke(dratwe)kalafonią,powinno pomóc.
  • Poziom 27  
    Przed reperacją skali trzeba było sprawdzić, czy agregaty pojemnościowe lekko chodzą-często się zacierają.W tym radiu skala jest jednym z najtrudniejdzych elementów do napraw.Sprawdzź jeszcze rolki prowadzące.A za mocno też nie naciągaj skali bo pęknie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dratwa nie nadaje się do tej roli, w krótkim czasie postrzępi się i problem powróci; powinna być "plecionka". Czasem można taką kupić w sklepach elektronicznych lub na giełdzie.
  • Poziom 17  
    witam .myślę że moje"trzy grosze" się przydadzą .żadna niestety dratwa czy
    "sznurek" tu nie pomogą,mam takie teraz na stole. linka jedwabna ,oczywiście cała i nie porwana inna nie pójdzie,sprawdziłem różne warianty
    smarowanie kalafonią .tylko troszkę,przy włoskach wychodzących z linki
    nic nie pomaga.chyba będę zmieniał całą.na szczęście mam drugi bez końcówek mocy,ale z linką i to całą.będzie też przestrajanie bo przy tej
    usterce kręcenie kołem od kond.obrotowego jest mocno nie wygodne
    jak będzie skompletowany i na chodzie to się pochwalę.urządzenie jest naprawdę warte odnowienia
    pozdrawiam

Zdania zaczynamy wielką literą, spacje :evil: [_P_]
  • Poziom 15  
    Najlepszy sposób na linki w starych radioodbiornikach to żyłka rybadzka. Swego czasu naprawiłem w ten sposób przy okazji przesatrojeń tony amatorów itp.

[_P_]
  • Poziom 17  
    Witam .Jako się obiecało ,to zakończona naprawa z dobrym skutkiem
    Głowicę miałem wybraną także mogłem swobodnie wyjąć całą płytkę ze środka.Sprawdzić od strony połączeń.Kłopotów raczej nie było.Zmiana jednego GML-A bo mocno charczało na jednej kolumnie.Będzie czas to rozbiorę tą końcówkę .Skala trochę kłopotu sprawiła,ale miałem linkę
    ze staroci także chodzi ładnie.Trzeba mieć do niej dużo cierpliwości .Posmarowałem kropelkami ośki obu kondków .Sprawdziłem szpulki,czy nie mają zacięć .Zainteresowanych proszę o pytania,rozpisywanie się tylko
    na temat skali to sporo tłumaczenia.Reszta to już tylko kosmetyka.Nawet ładnie to wszystko wygląda.
    pozdrawiam