Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Intelia HD8752 - młynek mieli zbyt małą ilość kawy

arek.wiatrowski 10 Mar 2021 22:25 336 8
    arek.wiatrowski
    Level 3  
    Witam,

Młynek mieli zbyt małą ilość kawy do zaparzacza.

Objawiało się to tym, co opisałem w poście: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3785283.html

Diagnozę potwierdziłem następująco:

1. Dosypałem małą łyżeczkę kawy już zmielonej przed dozownik, w czasie gdy młynek mielił kawę w normalnym trybie. Okazało się, że zaczęły wychodzić krążki bardziej sprasowane.

2. Równocześnie robiłem kawę - dokładnie takim samym ekspresem, który robi bardzo dobrą kawę i ładne krążki - i okazało się, że młynek ekspresu właściwego pracuje ok 3 sekundy dłużej, niż młynek ekspresu który nie robi krążków.

Czy jest ktoś z Państwa pomóc mi rozwiązać ten problem?

Jak wydłużyć pracę młynka, by mielił nieco więcej kawy?

Serdecznie dziękuję za pomoc.

A.
    arek.wiatrowski
    Level 3  
    Dziękuję za sugestię.

Jak najbardziej, chciałem sprawdzić te wartości. W tym celu próbowałem uruchomić tryb diagnostyczny przez jednoczesne naciśnięcie przycisków "Małe espresso" + "Menu"... nawet po dłuższym przytrzymaniu nie uruchomił się tryb diagnostyczny. Nie rozumiem dlaczego.

Czy tu ma Pan jakąś sugestię?

A nawet jeśli by się udało, to jak należy zwiększyć dawkę mielonej kawy?

dziękuję serdecznie
    A.
    arek.wiatrowski
    Level 3  
    Czy przychodzi Panu jakiś konkretny filmik na YouTube, który mógłby Pan zasugerować? Przeglądnąłem te po polsku, raczej nie znalazłem rozwiązania.
    dziękuję serdecznie
    A.
    arek.wiatrowski
    Level 3  
    Problem rozwiązałem... dowiedziałem się na angielskich stronach, że Saeco często ma błędy w układzie elektronicznym...
    W sytuacji gdy młynek mieli za małą ilość kawy (tu czas mielenia trwał 6 sekund) należało, usunąć jeden manges z koła zębatego w młynku. Dzięki temu czujnik halla dostaje impulsy dwa razy dluższe. Teraz czas mielenia kawy twa ponad 10 sekund. Z zaparzacza wychodzą idealne krążki, zbite i suche.
    arek.wiatrowski
    Level 3  
    Na Youtubie znalazłem człowieka który wydawał się być zorientowany w temacie. Napisałem do niego na priva i na maila dostałem odpowiedź.
    Proszę podać maila to prześlę korespondencję