Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iphone 8 przycisk home / touch id

andszym10 11 Mar 2021 09:09 573 27
    andszym10
    Level 10  
    Witam serdecznie.
    Zwracam się z prośbą o pomoc. Wymieniałem wyświetlacz w iPhone8 na oryginalny. Powodem był upadek i stłuczenie w dolnej części ekranu. Wszystko poszło gładko, przeszczepiłem komponenty ze szczególną uwagą. Wszystkie taśmy całe, w porty komponenty wskakiwały klikiem. Całość wpinałem na odpiętej baterii. Problem polega na niedziałąjącym przycisku Home/Touch ID. Nie reaguje na dotknięcie/nacisk sygnałem haptycznym. Jakby nie był podłączony. Mało tego iphone za każdym razem blokuje się na godzinę czasu gdy nie odblokuję ekranu. Czy poradziłby ktoś co mogło pójść nie tak?

iphone 8 przycisk home / touch idIMG_44..jpg Download (866.57 kB) iphone 8 przycisk home / touch idIMG_45..jpg Download (993.07 kB)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    andszym10
    Level 10  
    Zauważyłem również uszkodzenie minimalne czarnej warstwy ochronnej w narożniku taśmy, ale nic tamtędy nie biegnie. (zaznaczyłem na niebiesko)
    iphone 8 przycisk home / touch id
    sinyvfr
    Level 21  
    Do sprawdzenia taśma od podswietlenia-home przy konektorze.
    Lcd orginał czy zamiennik? Home działał przed wymianą?
    andszym10
    Level 10  
    Czy mowa o tym złączu? iphone 8 przycisk home / touch id
    LCD był zakupiony na allegro oryginalny z demontażu. Rzekomo sprawny 100%.
    W telefonie natomiast nikt nie grzebał od nowości prócz mnie. Taśmy wyglądają dobrze. Przejrzałem też styki/porty do wpinania. Nic tam nie zalega. Tak, home działał przedtem.

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

edit: ekran przestał działać- zaczęły wyświetlać się szare pasy. sprzedawca przyjmie zwrot. Twierdzi, że podświetlenie padło. czy zatem jest możliwe, że wyświetlacz był coś "nietego" i nie przyjmował home'a?
    sinyvfr
    Level 21  
    Jak sprzedawca twierdzi ze podświetlenie padło to wiesz dlaczego home nie działa-podświetlenie jest na tej samej taśmie co home.
    Allx84
    Level 13  
    Z tego co pamiętam to podświetlenie jest na innej taśmie niż home. Oczywiście taśma od home idzie pod blaszką podświetlenia, ale tak naprawdę jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jezeli na wyswietlaczu były pasy, również nie jest to kwestia podświetlenia. Tak czy inaczej jak sprzedawca wymieni, będzie można sprawdzić na drugim wyświetlaczu.
    sinyvfr
    Level 21  
    Jest na tej samej taśmie.
    PhoneTube_pl

Level 4  
    sinyvfr - tutaj masz zdjęcie home-a z taśmą, możesz mi pokazać gdzie tu jest podświetlenie? iphone 8 przycisk home / touch id
    andszym10
    Level 10  
    Dziękuję za odpowiedzi. Mam nowy wyświetlacz /nowy chińczyk zamiennik/ po podłączeniu na "krótko" taśmy samego wyświetlacza -> całość nie gada nic :( nie wyświetla sie jabłuszko. Samo urządzenie jakby działało ponieważ przełączając na tryb cichy/głośny czuć haptykę/wibracje :(... masakra czyżby płyta główna??

Dodano po 21 [minuty]:

Przyznaję szczerze, że raz zapiąłem ekran na podłączonej baterii. Wiem, że baterię powinno się załączać na końcu zawsze- czy to mogło wyrządzic jakieś poważniejsze problemy?
    blahfff
    Level 38  
    andszym10 wrote:
    Przyznaję szczerze, że raz zapiąłem ekran na podłączonej baterii. Wiem, że baterię powinno się załączać na końcu zawsze- czy to mogło wyrządzic jakieś poważniejsze problemy?

8-ka m a ekran typu LCD wiec moglo pojsc zasilanie podswietlenia ekranu. W ciemnym pomieszczeniu poswiec na ekran latarka i zobacz czy bedziesz widzial jakis obraz na ekranie.
    andszym10
    Level 10  
    Nic, ciemność :(. Logo tez nie wyświetlało się na starcie... :(
    sinyvfr
    Level 21  
    PhoneTube_pl wrote:
    sinyvfr - tutaj masz zdjęcie home-a z taśmą, możesz mi pokazać gdzie tu jest podświetlenie? iphone 8 przycisk home / touch id

Mowa była o tasmach wyświetlacza...
    andszym10
    Level 10  
    Ok Panowie ale podpinałem wiele wyświetlaczy:
    1. Oryginalny - lipa
    2. Chińczyk który założony był po oryginalnym i strzelił córce o glebę - lipa
    3. Ori z demontażu co wyświetlał szare pasy - lipa
    4. Zamówiony new chińczyk - lipa

:( help please
    Allx84
    Level 13  
    Może złącze uszkodzone. Bez dobrego powiększenia ciężko będzie coś powiedzieć. A jak złożysz jakiś inny, nie działający wyświetlacz to ten touch id w końcu działa?
    Czasem zamienniki, mają delikatnie inną wtyczkę, czasem jest tak, że zamiennik działa, a oryginalny już nie.

Jeżeli chodzi o te taśmy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości rozebrałem przed chwilą wyświetlacz. Taśma od Home jest zaraz pod blaszką podświetlenia, jest to inna taśma. Rozumiem, że umieszczona jest jakby w części nazywanej podświetleniem, ale ta część również ma kilka warstw. Podświetlenie nie ma nic wspólnego z Home.
    PhoneTube_pl

Level 4  
    Jednym słowem, nie działa żaden z 4 ekranów, albo uszkodziłeś gniazdo, albo padła płyta.
    andszym10
    Level 10  
    Temat jest taki. Od kad podpiąłem wyświetlacz nr 2 przy zapiętej baterii gdy zaczął wyświetlać te szare pasy to już żaden kolejny nic nie wyświetlał. Co do home Touch ID to ten przestał działać z chwila wymiany na ekran z demontażu (sytuacja z początku posta) ... już zaczynam się rozglądać za nowym IP do kupna :(
    andszym10
    Level 10  
    a nie jest tak, że jak płyta pada to już telefon nie "gada" całkowicie? tu wibra reaguje- sos też chciało mi połączenie się wykonać poprzez dłuższe wciśnięcie przycisków.
    Allx84
    Level 13  
    no właśnie dziwnie te złącze wygląda. Te górne też jakieś "zmęczone". Czy czujesz się na siłach, aby zdjąć te uszczelki naokoło gniazd? Bo już nie wiem czy to taki efekt przez te uszczelki, czy te gniazda są uszkodzone.
    andszym10
    Level 10  
    Allx84 wrote:
    no właśnie dziwnie te złącze wygląda. Te górne też jakieś "zmęczone". Czy czujesz się na siłach, aby zdjąć te uszczelki naokoło gniazd? Bo już nie wiem czy to taki efekt przez te uszczelki, czy te gniazda są uszkodzone.

ściągnę delikatnie na spokojnie. czy mowa o tych zaznaczonych na niebiesko? to zaznaczone na żółto jest od baterii
    andszym10
    Level 10  
    Nie wyrwałem całości, ale poodsuwalem i przeczyscilem izopropanolem z patyczka do ucha iphone 8 przycisk home / touch id
    Allx84
    Level 13  
    Trochę niewystarczająca jakość, ale wydaje mi się, że gniazdo jest uszkodzone od prawej strony w górnej części. Sprawia też wrażenie "rozepchanego" na boki. Osobiście obstawiam gniazdo.
    andszym10
    Level 10  
    Wow, idzie to ogarnąć jakos? Nie chciałbym spisywać go na straty...0
    Allx84
    Level 13  
    Jasne, znajdź serwis w swojej okolicy, który zajmuje się lutowaniem pod mikroskopem, chociaż widziałem już serwisy, które robią to bez mikroskopu i im się udaje.
    dragus12081
    Level 12  
    Obok gniazda baterii jest drobnica (kilka cewek i rezystorów), często przy nieumiejętnym wpinaniu taśmy można je urwać. Jak się domyślam nie masz mikroskopu więc ciężko będzie to obejrzeć. Także zostaje pomoc serwisu który zajmuje się mikrolutowaniem.
    andszym10
    Level 10  
    Rozumiem, dzięki serdeczne za opinie. Niemniej kurczę przedmuchałem wszystko i żadnych uszkodzeń nie widać. Poza tym wstawiałem już sporo ekranów ip 6, 7, 8 i nigdy nie miałem takiej sytuacji... czyli muszę zakupić padniętą płytę i podmienić porty u specjalisty? Jak sądzicie?
    Allx84
    Level 13  
    Myślę, że specjalista będzie miał takie złącza.
    andszym10
    Level 10  
    Ok, poszukam zatem- thx za rady!! :D