Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Redmi 6A - Restarty, utknięcie w trybie recovery, wymiana baterii nie pomogła

Lambert3310 11 Mar 2021 18:26 225 5
 • #1
  Lambert3310
  Level 6  
  Opowiem wszystko chronologicznie.
  Od bodaj pół roku lub więcej bateria dawała się we znaki, zaczęła się szybciej rozładowywać, a i zdarzały się nagłe rozładowania, gdy na przykład przy ok 40% (lub przy innym procencie, było bardzo różnie) wyłączał się telefon i po włączeniu nagle było 1%.
  Pewnego dnia chciałem go naładować właśnie po takim wyłączeniu przy 10%. Podłączam ładowarke i włączam go, po ok 5-10 sekundach od załadowania się systemu, telefon się wyłącza i włącza ponownie (przy dwóch wibracjach po sobie). I tak było w kółko. W trybie fastboot się nie restartował, tylko naturalnie wyłączał po jakiś czasie gdy nie był podłączony do komputera.
  Czułem że to bateria, ale najpierw przeinstalowałem softa przez MiFlashaPro przez tryb Recovery. No i przebiegło to bez problemów, lecz problem restartów po 5-10 sekundach pozostał. No więc zamówiłem nową baterię od Xiaomi, ten sam model, identyczna.
  Dzisiaj przyszła, zamontowałem ją (poprzednia była juz spuchnięta więc fair enough), ale nie zmieniło się absolutnie nic. Próbowałem włączyć bez karty SIM i pamięci - nic. Potem wszedłem w tryb Recovery i wybrałem opcje "Wipe All Data", po dosłownie 3-5 sekundach wszystko zwipe'owało, no więc zrobiłem Reboot...
  I tutaj coś nowego, ale wcale nie lepiej. Teraz pojawia się 2 razy logo "Mi" i potem ukazuje się samodzielnie tryb Recovery.
  Od tej pory nie mogę już wgrać softa przez właśnie tryb Recovery, po 5-6 sekundach wyskakuje "Couldn't flash, try again". ROM jest prawidłowy, ten sam co wgrałem wcześniej. Z innym romem to samo.
  Sławny tutaj sposób z chińskim Mi Suitem też nie zadziałał, nic mi nie wyskoczyło (do aktualizacji) w programie po podłączeniu telefonu w trybie Recovery, a też obydwa romy nie chciały się przez ów program wgrać.
  Bootloader zablokowany, naturalnie nie da się go odblokować bez działającego systemu.
  Próbuje z SP Flash Toolem, ale przy żadnym DA dla MT6765, przy różnych romach, wielu różnych sterownikach, wersjach SPFT, nawet różnych kablach usb, pobieranie nie chce ruszyć, wyskakuje BROM error status_brom_cmd_send_da_fail (0xC0060005), zarówno przy opcji Download Only jak i Firmware Upgrade, a to wszystko przez właśnie zablokowany bootloader.
  I tu pomysły się wyczerpały, co robić?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #3
  Lambert3310
  Level 6  
  Quote:
  Od tej pory nie mogę już wgrać softa przez właśnie tryb Recovery, po 5-6 sekundach wyskakuje "Couldn't flash, try again". ROM jest prawidłowy, ten sam co wgrałem wcześniej. Z innym romem to samo.

  Nie widze sensu pobierać jeszcze innego romu, skoro jeden z dwóch poprzednich na pewno działał.
  A z karty pamięci? Nie wiem jak można by było to zrobić.
 • #4
  Lambert3310
  Level 6  
  Myśle jeszcze nad formatowaniem Format whole flash w SPFT, ale nie wiem czy to mi odblokuje bądź usunie bootloadera i będe mógł wgrać w końcu świeży ROM właśnie przez SPFT. Jeśli nic formatowanie by nie zmieniło (poza brickiem, utratą IMEI itd) i nadal nie mógłbym wgrać romu to bym był w du... .

  Edit: Sformatować w SPFT również się nie dało przez zablokowany bootloader, ten sam błąd co wcześniej BROM error status_brom_cmd_send_da_fail (0xC0060005)...
  Zauważyłem też, że w tym trybie Recovery, telefon sam dąży do wybrania opcji Reboot i następnie Reboot to System. Nawet jak przescrolluję na Wipe Data lub Connect to MiAssistant to telefon sam po minucie lub dwóch wybierze Reboot i przejdzie do następnego menu. Robi to bez przescrollowania w górę właśnie do opcji Reboot. No i oczywiście chwile później z tego następnego menu wybiera Reboot to System i ten się resetuje i wracamy spowrotem do trybu Recovery. I koło się zamyka.
  Nie mam już pojęcia co z tym robić.
 • #5
  gacu007
  Level 16  
  Kiedyś miałem podobny przypadek i winna była taśma przycisków bocznych. Po wymianie na nową problem ustąpił.
 • #6
  PhoneTube_pl

  Level 4  
  Też miałem podobny przypadek, winna była tylna kamera.