Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

THine - przedłużacz kamery dla Raspberry Pi - do 20-m kable LAN

ghost666 11 Mar 2021 19:34 735 0
 • THine - przedłużacz kamery dla Raspberry Pi - do 20-m kable LAN
  Większość aplikacji korzystających z kamery Raspberry Pi polega na płaskim kablu FPC łączącym kamerę Pi z płytką Raspberry Pi. Ale w niektórych przypadkach może być konieczne oddzielenie komputera i kamery na pewną odległość, na przykład jeśli komputer jednopłytkowy ma znajdować się w pomieszczeniu, podczas gdy kamera jest umieszczona np. w wodoodpornej obudowie na zewnątrz.

  THine Solutions zaprojektowało zestaw przedłużaczy kabli do kamery Raspberry Pi właśnie w tym celu. W zestawie znajdują się karty nadajnika i odbiornika do podłączenia odpowiednio do płytki i kamery, a także 2-metrowy kabel CAT5e LAN. Firma twierdzi, że rozwiązanie obsługuje do 20-metrowych kabli Ethernet.

  Zawartość zestawu rozszerzającego THine i najważniejsze funkcje:

  * Obsługiwane kamery - kamera Raspberry Pi V1.3 (tylko dla niektórych trybów), kamera Raspberry Pi V2 i kamera Raspberry Pi HQ
  * Płytka Tx - Płytka nadajnika z THine THCV241A MIPI CSI-2 - konwerter szeregowy
  * Płytka Rx - Płytka odbiornika z THine THCV242 V-by-One HS - konwerter na sygnał równoległy
  * 2-metrowy kabel LAN Cat5e (prosty) system obsługuje do 20-metrowych kabli
  * Dwa kable taśmowe Flex
  * Śruby montażowe oraz krótkie i długie dystanse do płyt Rx i Tx

  THine - przedłużacz kamery dla Raspberry Pi - do 20-m kable LAN


  System działa na zasadzie plug-and-play bez konieczności konfigurowania oprogramowania. Opiera się na technologii V-by-One HS i chipach V-by-One <-> MIPI-CSI tej samej firmy. Sprawdzając kartę katalogową tych elementów, można dowiedzieć się które tryby kamery Raspberry Pi w wersji 1.3 są obsługiwane. Dodatkowo, z dokumentacji dowiedzieć można się, że większość kabli Ethernet działa w tym układzie w temperaturze pokojowej, ale już nie w niskiej (-25°C) lub wysokiej (60°C) temperaturze , to inna historia.

  Jedną z aplikacji, która już skorzystała z zestawu do rozbudowy kamery, jest projekt teleskopu Pikon Raspberry Pi.

  Komputer jednopłytkowy Raspberry Pi i kamera były zwykle mocowane bezpośrednio do teleskopu, a do wizualizacji wyjścia teleskopu trzeba posiadaćć laptopa lub komputer z monitorem zaraz obok mikroskopu. Nie jest to zbyt wygodne, szczególnie jeśli na zewnątrz jest zimno lub naprawdę gorąco. Dzięki zestawowi rozszerzającemu dla kamery Raspberry Pi tylko teleskop i kamera muszą znajdować się na zewnątrz. Płytka Raspberry Pi jak i komputer mogą być używane w pomieszczeniach.

  Zestaw THine można kupić na Digikey za 58,78 dolarów, a wkrótce będzie oferowany na OKdo. Więcej informacji można znaleźć na stronie produktu.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/03/11/thine-raspberry-pi-camera-extension-kit-works-with-20-meter-lan-cables/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10306 posts with rating 8600, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.