Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Leike LK125 (silnik GY6 125) gaźnik pluje paliwem, nie odpala

karol1996 11 Mar 2021 19:40 1704 6
    karol1996
    Level 19  
    Mam taki problem ze skuterkiem 125 jak w temacie.
    Ale może od początku – skuter zgasł w trakcie jazdy, nie chciał ponownie zapalić.
    Podczas kręcenia rozrusznikiem (manetka odpuszczona) po chwili gaźnik zaczyna pluć paliwem z króćca tuż pod pokrywą membrany, oraz do filtra powietrza.
    Gdy kręcę rozrusznikiem przy przekręconej manetce to paliwo mam wrażenie, że wogóle nie idzie (świeca jest sucha).
    W tym modelu bak jest poniżej gaźnika, zastosowana jest więc podciśnieniowa pompka paliwa wraz ze zbiorniczkiem przelewowym.
    Iskra na świecy jest.
    Teraz moje pytanie: co mogę sprawdzić/wyczyścić/wymienić?
    I jak sprawdzić czy ta pompka działa?
    Dodam jeszcze, że z ciekawości otworzyłem ten zbiorniczek. Gdy kręcę rozrusznikiem przy przekręconej manetce, paliwo pompowane nie jest, a gdy manetkę puszczę, to z jednego z otworów w dnie zbiorniczka paliwo „tryska”.

Pozdrawiam
    stalker1995
    Level 21  
    Zdejmij wężyk z zasilania gaźnika i kręć rozrusznikiem.
    Jeśli paliwo zacznie lecieć to jest ok.
    Do wyczyszczenia gaźnik dysze i sprawdzenia czy pływak w gaźniku nie zacina się i nie podaje odpowiedniej dawki paliwa.
    Weź strzykawkę i wstrzyknij bezpośrednio do gardzili bez filtra powietrza.
    Jeśli się odezwie zapali j zgaśnie problemu należy szukać w układzie zasilania paliwem.
    Zbiornik pompka filtr gaźnik.
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Aczkolwiek jeśli zgasł nagle podczas jazdy to nie musi to być problem paliwa.
    Do sprawdzenia może być ciśnienie sprężania uszczelniacze wału korbowego.
    karol1996
    Level 19  
    Witam
    .Grzesiek. wrote:

Czy już działa?

Jeszcze nie, mam zamówiony nowy gaźnik. Jak wymienię, dam znać, czy coś się poprawiło.

Pozdrawiam,
    Karol
    .Grzesiek.
    Level 9  
    To nie membrana uszkodzona.? W tym gaźniku jest przepustnica podciśnieniową tak?
    karol1996
    Level 19  
    .Grzesiek. wrote:
    W tym gaźniku jest przepustnica podciśnieniową tak?

Z tego, co czytałem, to tak.
    karol1996
    Level 19  
    Witam
    Myślę, że problem został rozwiązany.
    Wymieniłem gaźnik, świecę, moduł oraz cewkę. Najprawdopodobniej iskra była za słaba.

Pozdrawiam