Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IAR prezentuje najnowsze IDE dla RISC-V certyfikowane do systemów bezpieczeństwa

ghost666 11 Mar 2021 19:55 372 0
 • IAR prezentuje najnowsze IDE dla RISC-V certyfikowane do systemów bezpieczeństwa
  IAR Systems, znany dostawca narzędzi programowych i usług do rozwoju systemów wbudowanych, zaprezentował właśnie nową certyfikowaną edycję swojego łańcucha narzędzi programistycznych dla układów o architekturze RISC-V. Edycja z wbudowanym wsparciem dla bezpieczeństwa funkcjonalnego IAR Embedded Workbench dla RISC-V jest certyfikowana przez TÜV SÜD zgodnie z wymaganiami normy IEC 61508, międzynarodowej normy dotyczącej przemysłowego bezpieczeństwa funkcjonalnego, a także ISO 26262, która jest stosowana w motoryzacyjnych systemach bezpieczeństwa. Ponadto certyfikacja obejmuje międzynarodową normę IEC 62304, która określa wymagania dotyczące cyklu życia dla rozwoju oprogramowania medycznego i oprogramowania w urządzeniach medycznych, a także europejskie normy kolejowe EN 50128 i EN 50657. Obejmuje również IEC 60730 dla urządzeń gospodarstwa domowego, ISO 13849 i IEC 62061 dla systemów sterowania maszynami, IEC 61511 dla przemysłu procesowego i ISO 25119 dla rolnictwa i leśnictwa.

  Bezpieczeństwo funkcjonalne jest jedną z najważniejszych cech wielu systemów wbudowanych i firmy muszą traktować narzędzia programistyczne jako integralną część certyfikacji systemu. Dowodzenie zgodności narzędzi zwiększa koszt i czas rozwoju. Aby rozwiązać ten problem, IAR Systems zapewnia certyfikowane edycje kompletnego zestawu narzędzi do kompilacji i debugera IAR Embedded Workbench. Przeprowadzone testy i środki zapewnienia jakości wdrożone przez IAR Systems wykazały, że IAR Embedded Workbench dla RISC-V spełnia kryteria testowania określone w odpowiednich normach i nadaje się do wykorzystania w rozwoju związanym z bezpieczeństwem. IAR Embedded Workbench posiada certyfikat wydany przez TÜV SÜD.

  IAR Embedded Workbench dla RISC-V to kompletny zestaw narzędzi programistycznych zawierający wysoce optymalizujący kompilator IAR C/C++ oraz bogaty w funkcje debugger C-SPY. Uzupełnieniem oprogramowania są natywne sondy debugujące i śledzące. Sonda debugująca I-jet obsługuje śledzenie buforowane w pamięci RAM w chipie, oprócz szybkiego debugowania poprzez JTAG/cJTAG/DAP system uzupełniono o potężną sondę I-jet Trace, która może przesyłać strumieniowo informacje o śledzeniu na żywo w celu zwiększenia pokrycia kodu i celów profilowania.

  Edycja bezpieczeństwa funkcjonalnego IAR Embedded Workbench zawiera certyfikat bezpieczeństwa funkcjonalnego, raport bezpieczeństwa TÜV SÜD oraz podręcznik bezpieczeństwa. Dzięki certyfikowanym narzędziom IAR Systems zapewnia funkcjonalne wsparcie i aktualizację umowy z gwarantowanym wsparciem dla sprzedanej wersji przez cały okres obowiązywania umowy. Oprócz priorytetowego wsparcia technicznego umowa obejmuje dostęp do sprawdzonych pakietów serwisowych i regularnych raportów o znanych odchyleniach i problemach. Certyfikat bezpieczeństwa funkcjonalnego dla IAR Embedded Workbench dla RISC-V, wersja 1.40, jest już dostępny. Więcej o łańcuchu narzędzi na dowiedzieć można się na stronie producenta.

  Źródło: https://www.eeweb.com/iar-systems-announces-availability-of-risc-v-development-tools-with-certification-for-iec-61508-and-iso-26262/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10306 posts with rating 8600, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.