Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa ciepła viessmann a licznik energii

Stern59 11 Mar 2021 20:53 669 5
 • #1
  Stern59
  Level 3  
  Witam
  Posiadam pompę ciepła viessmann vitocal 200s oraz licznik energii Fronius z fotowoltaiką. Dla wykorzystania energii własnej chciałem połaczyć licznik z pompą. Obydwa urządzenia posiadaja komunikację Modbus RTU po złączu 485. Po połączeniu pompa wykrywa licznik i pokazuje jego stan w ustawieniach serwis/modbus2. No i na tym sie to kończy bo nie ma żadnego sterowania grzaniem np. co lub cwu pompy oraz żadnych danych w bilansach energetycznych. Może ktoś zna przyczynę braku sterowania pompą przy nadwyżce energii albo jak ewentualnie sprawdzić czy istnieje komunikacja pomiędzy tymi urządzeniami
 • #2
  Hawajek
  Level 24  
  Jak sama nazwa wskazuje licznik energii Fronius Smart Meter (zakładam że taki posiadasz gdyż nie napisałeś dokładnie) jest licznikiem energii a nie sterownikiem automatyki. Zapoznaj się z instrukcją obsługi dostępną na stronie producenta.
 • #3
  Stern59
  Level 3  
  Dzięki za sugestie ale czego mam szukać w instrukcji (rozumiem że chodzi o instrukcję licznika a nie pompy) bo nie wiem w czym jest problem komunukacji Modbus akurat z tę pompą ciepła natomiast ten sam licznik doskonale współpracuje z falownikiem froniusa. Instrukcje przeczytałem ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc w połączeniu tych dwóch urządzeń.
 • #4
  Hawajek
  Level 24  
  Doskonale współpracuje z falownikiem Froniusa bo z myślą o urządzeniach Froniusa został stworzony. Możesz wykorzystać wyjście falownika by sterować pompą.
 • #5
  Stern59
  Level 3  
  A możesz jaśniej. Jeśli chodzi ci o sterowanie włącz/wyłącz to ten temat załatwia funkcja smart grid. Mnie interesuje połączenie po modbus RTU złącze 485.
 • #6
  Stern59
  Level 3  
  Temat rozwiązano temat zakończony