logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny

sunrise84 13 Mar 2021 08:39 8664 3
REKLAMA
  • #1 19317794
    sunrise84
    Poziom 42  
    Witam serdecznie kolegów.

    Mój prywatny pacjent Seat Leon 1M 2001 wersja Stella czyli podstawa plus klimatyzacja manualna.

    Mam już parę gratów do wrzucenia w tym samochodzie.
    Prosiłbym o pomoc w podłączeniu tego wszystkiego.
    Podzielę to na działy aby nie zakładać 3 tematów.

    I.
    Przednie halogeny przeciwmgielne.
    Zakupiłem nowe halogeny przeciwmgielne + nowe kratki w zderzak + przełącznik świateł z wersji z halogenami.
    Ogólnie schemat i zasadę działania znam więc tylko zapytam czy według tego opisu:
    Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny
    wykorzystując wyjście z przełącznika(halogeny przeciwmgielne) i stosując po drodze przekaźnik (12V 30A ) i zasilanie halogenów (bezpiecznik 15A) można pominąć tzw "boardnetz" zlokalizowany pod kierownicą.
    Z zasady i logicznego myślenia po zmierzeniu miernikiem przełącznika świateł napięcie pokazuje się na wyjściu oznaczonym na zdjęciu "przednie halogeny" .
    Więc powinno to działać. Oczywiście zasilanie na halogeny bezpośrednio z akumulatora.

    II.
    Podgrzewane przednie fotele.
    Mam już u siebie oryginalne 2 sterowania + wiązka oryginalna do Leon-a.
    Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny
    Oryginalne maty kosztują kosmiczne pieniądze , używane ciężko dostać lub są "mega zmęczone życiem".
    Na rynku są dostępne uniwersalne maty grzewcze posiadające tylko zasilanie 12V.
    Więc kombinacja uniwersalne maty 12V + termistor 10kohm dla każdego z foteli powinno działać?

    III.
    Elektryczne lusterka z opcją składania.
    Posiłkując się naszą elektrodą udało mi się dowiedzieć że można posiadać składane lusterka "po zapłonie" , stosowne schematy są dostępne tutaj.
    Natomiast mam pytanie czy kupując oryginalny "panel sterowania szybami i lusterkami" podłączając sterowanie zgodnie z poniższymi schematem można ominąć moduł komfortu:
    Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny

    Z powyższego schematu wynika że sterownie jest realizowane w "joystick-u" , potrzebuje tylko +12V z bezpiecznikiem i masę z karoserii.
    Podgrzewanie szkieł lusterek można podpiąć pod przełącznik podgrzewania tylnej szyby
    Lusterka oraz wtyczka/gniazdo lusterek:
    Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny

    Według słów z innego forum:
    "Lustra z pamiecia maja 2 kostki 8 i 4 piny, sumarycznie ok. 11 przewodow.
    Lustra el. regulowane, podgrzewane, nie skladane maja kostke 8 pinow i 5 przewodow.
    Lustra el. regulowane, podgrzewane, skladane maja kostke 8 pinow i 7 przewodow."

    Czyli zakupione przez mnie lusterka posiadają wszystkie wymagane przeze mnie opcje ponieważ kostka 8-pin posiada 7 kabelków.

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i ewentualne podpowiedzi.

    Dodano po 8 [godziny] 37 [minuty]:

    EDIT 1.
    Halogeny zamontowane i działają zgodnie z założeniami, wystarczy wykorzystać "sygnał" z przełącznika świateł pozycyjnych/mijania z pozycji przednie światła przeciwmgielne.
    Oczywiście należy zakupić oryginalny przełącznik świateł z tą funkcją.
    Przednie światła przeciwmgielne włączają się tylko przy włączonym zapłonie czyli stacyjka w pozycji II zgodnie z opisem ze zdjęcia powyżej.
    Działają , jedynym minusem jest brak informacji w liczniku o załączonych przednich przeciwmgielnych.
    A racji tego że to prawie "golas" zapewne takiej kontrolki w tym liczniku nie ma.
    Więc dział I uważam za zamknięty.
    ______________________________________________________________
    Pozostają dwa kolejne .

    II.
    Podgrzewane fotele przednie.

    III.
    Oraz w pełni działające elektryczne lusterka zewnętrzne z funkcją elektrycznego składania z po zamknięciu i rozkładania po otwarciu z pilota.
    Dorzucam schematy zaczerpnięte z elektrody:
    Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny
    Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny
  • REKLAMA
  • #2 19327481
    _carlos-
    Poziom 15  
    I. w Leonie/Toledo II nie ma kontrolki halogenów w liczniku, tylko w przełączniku.
    II. Maty możesz zastosować jakie chcesz na 12V + termistor. Ja zakładałem Z BMW 7. (jest opis na leonclub.pl)
    III. schemat który dodałeś dotyczy grzania luster i sterowania lustrami. Nie dotyczy składania lusterek.
    Moje schematy dotyczą składania lusterek bez posiadania odpowiednich modułów w drzwiach.
    Lusterko full opcja posiada:
    1. Wtyczka 8 pinowa:
    - 2 przewody do podgrzewania lustra
    - 3 przewody do sterowania lustrami
    - 2 przewody do składania lusterek
    2. Wtyczka 2 pinowa:
    - 2 przewody do sciemniania lustra - lustro fotochromatyczne (jest opis na leonclub.pl)
    Do oryginalnego składania lusterek potrzebny jest konkretny moduł w drzwiach kierowcy i pasażera, praktycznie nie do dostania.
  • REKLAMA
  • #3 19327654
    sunrise84
    Poziom 42  
    Witaj @_carlos- .
    Ad. III
    Schemat znaleziony przez Ciebie a wstawiony przezemnie tak odnosi się do samego sterowania luster i grzania.
    I moje pytanie jest czy wykorzystując właśnie przełącznik 1M1959565G (z zielonym gniazdem) piny tego przełącznika pokrywają się ze schematem:
    Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny
    Wiązka z której wykorzystam orginalną kostkę ma dzisiaj trafić do mnie i jeżeli wszystko zadziała to sterowanie mam załatwione. Rozumiem że zasilanie lusterek jest tak jak na schemacie i wszystko załatwia przełącznik sterowania luster?

    Natomiast składanie lusterek wykonam według Twojego schematu i opracowania:
    Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny Seat Leon 1M- Do podłączenia: el.lusterka, podgrzewane fotele, przednie halogeny
  • #4 19329350
    _carlos-
    Poziom 15  
    sunrise84 napisał:
    Rozumiem że zasilanie lusterek jest tak jak na schemacie i wszystko załatwia przełącznik sterowania luster?

    +12V za bezpiecznikiem, masa, podświetlenie

    Piny we wtyku przełącznika to nie wszystko. Ważna jest płytka wewnątrz i układ połączeń. Podłącz go i sprawdź.
REKLAMA