Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi Note 9 - Jak ustawić i skonfigurować telefon, dane - przenoszenie.

13 Mar 2021 13:35 765 35
  • Level 21  
    Kupiłem nowy telefon i tu zaczynają się schody.
    Ustawiając telefon wpisałem swoje konto Gmail - w funkcji ikonka ze słuchawka kontakty pojawiły mi się kontakty ale z książki konta internetowego.
    Próbowałem przesłać dane ze starego telefonu Nokia Lumia 630 -do tego po Bluetooth
    połączyłem oba telefony i spróbowałem przesłać z Noki "Przekaż moje dane' i o dziwo do wyboru miałem tylko "wiadomości" które przesłałem ale ich nie ma na telefonie Xiaomi. Może tu błąd popełniam bo mam tylko jedna kartę tel. w Noki, Xiaomi bez karty bo drugiej sim nie posiadam.
    Jak to zrobić poprawnie? Może jest inny sposób na to "Kontakty I SMS"?

Mam mnóstwo pytań co do obsługi i ustawień ale te będę zadawał po kolei żeby to ogarnąć.
  • Level 37  
    Windows Phone jest specyficznym środowiskiem, gdzie próba zdobienia czegoś jest nie lada wyzwaniem. Program przekaz swoje dane, był jak pamiętam programem, który pozwalał na przenoszenie zawartości między telefonami na systemie Windows Phone. Jeżeli masz cześć kontaktów, możesz spróbować to co zostało zsynchronizować z kontem Microsoft, a następnie zalogować się na komputerze i te dane wyeksportować w formacie obslugiwanym przez Google i je zaimportować.
    Gdzieś tu był wątek jak ktoś wyciagał SMS, ale nie mogę go znaleźć...
    Nie wiem jak teraz, ale kiedyś w Xiaomi nie było dedykowanego narzędzia do migracji danych.
    Ze znanych mi programów, co wspierały Windows Phone i Androida, przez jakiś czas w sklepie MS był Smart Switch - to narzędzie od Samsunga. Można spróbować okrężną droga spróbować Smart Switch na jakiegoś Samsunga, a następnie już z Samsunga na Xiaomi. W niektórych marketach mieli też urządzenia do migracji danych - podpina się dwa telefony i zrzuca dane poprzez box, ale ograniczeniem było to, co pozwolił zgrać telefon z Windows.
  • Level 21  
    Ręcznie wpisałem nr -masakra.

Teraz kolejna rzecz jak główny ekran przeciągnę w prawo to mi się pojawia jakiś przegląd dnia jak to zlikwidować -zablokowałem już nic nie ściąga z netu ale jak to usunąć?

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Jak powinienem przygotować kartę SD do telefonu przy włożeniu?
  • Level 37  
    Jeżeli jest to karta z Lumii nie wkładaj jej, dane mogą zostać utracone, lub nadpisane. Możesz sprawdzić co tam jest na karcie i zarchiwizować, to co jest ważne dla Ciebie.

Nowa Kartę wyjmujesz z pudełka, jeżeli trzeba będzie ją sformatować telefon sam to zasugeruje i przygotuje do używania.
  • Level 21  
    Włożyłem i dosłownie nic się nie stało poza tym ze ja wykrył chyba ze 4 razy te same zdjęcia umieścił gdzieś w Albumie aparatu.
    staś pytalski wrote:
    telefon sam to zasugeruje i przygotuje do używania.

Nic takiego nie zrobił. Nokia już by ja przeformowała ten nie.
    Jak te wiadomości dnia usunąć co się pojawiają jak w prawo przeciągnę na ekranie?
  • Level 37  
    Jak przytrzymasz palec na ekranie, bądź spróbujesz gestem szczypnięcia przesunąć palcami po ekranie, nie pojawia się opcja edycji ekranu?
  • Level 17  
    Wracając do tematu,

Przenoszenie danych miedzy telefonami xiaomi odbywa się poprzez dedykowane narzędzie które te telefony maja,dostępne jest w Ustawienia->Dodatkowe Ustawienia->Przenoszenie Danych lub Ustawienia->O telefonie->Przenoszenie Danych, lecz pomiędzy rożnymi modelami rożnie to działa.

Sprawdzone i działające rozwiązanie to używanie dodatkowej aplikacji instalowanej na telefonach i nazywa się "Mi Mover", warto wykonać tę czynność kilkukrotnie bo za pierwszym razem nie zawsze wszystko się przeniesie i warto tez zainstalować "gołe" aplikacje na biorcy wtedy jest szansa ze ładnie dane się poprzenoszą.

Oczywiście do sprawdzenia czy da się przenieść miedzy innymi producentami.
  • Level 21  
    staś pytalski wrote:
    Jak przytrzymasz palec na ekranie, bądź spróbujesz gestem szczypnięcia przesunąć palcami po ekranie, nie pojawia się opcja edycji ekranu?

Tak pojawiło się menu na dole
    Ale nic nie ma z tym związanego. Dotyczy ekranu startowego.
    To się pojawia jak ekran startowy przeciągnę w prawo.
  • Helpful post
    Level 17  
    Zobacz Ustawienia -> Ekran główny -> Panel informacyjny. U mnie w RN8 Pro jest coś bardzo podobnego.
  • Level 21  
    Google Discower -wyłączyłem.
    Zniknęło dziadostwo.

Teraz kolejny problem coś wyłączyłem nie działa Google Chrome nie idzie tego odinstalować Asystent też.
    Prawdopodobnie odłączyłem im dostęp do internetu ale włączyć nie daję rady.

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Panel sterowania Użycie danych -tu zmieniłem Google Chrome -już działa.

Pozostał Asystent -nie działa.

Dodano po 34 [minuty]:

Działa to samo co z Google Chrome. Internet mobilny dostęp był wyłączony.

Dodano po 3 [godziny] 1 [minuty]:

Kolejne pytanie dlaczego konto Xiaomi nie przyjmuje kodów przysłanych SMS?

Jak działa czujnik NFC ?
  • Level 21  
    Pozostał kolejny problem zainstalowałem aplikacje Allegro wpisałem hasło i login i dałem zapamiętaj/zapisz.
    Potem odinstalowałem aplikacje ok.
    Po pewnym czasie znów ja zainstalowałem i tu problem ona automatycznie znalazła moje hasło i login.
    Właśnie tego chciałem uniknąć odinstalowując aplikacje.
    Jak wykasować te zapamiętane hasło i login z telefonu do aplikacji Allegro?
  • Level 37  
    Możliwe, że hasła są przechowywane w jakimś obszarze pamięci, przez co je pamięta, sprawdź jeszcze raz czy po odinstalowaniu i zainstalowaniu będzie pamiętać hasło.

Sprecyzuj pytanie co masz na myśli jak działa NFC?
  • Level 21  
    staś pytalski wrote:
    Sprecyzuj pytanie co masz na myśli jak działa NFC?

Z tym czytnikiem już poradziłem.
    staś pytalski wrote:
    sprawdź jeszcze raz

Sprawdzone nawet na kącie Google też usunąłem -nic to nie daje. To jest przechowywane gdzieś w telefonie.
    Denerwujące to jest raz zaznaczysz zapamiętaj i żeby nie szło tego odznaczyć?
    To jakiś element ustawienia haseł dla aplikacji Androida.

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

Czy ten telefon jest z urzędu wyposażony w dodatkowe szkło ochronne -bo mi na to wszystko wskazuje?
    Widać szkło około o milimetr mniejsze od ekranu z otworem na aparat.
  • Level 37  
    Nie wiem jaka jest sugestia przy zakładaniu, którego aparatu nie nalezy zasłaniać - ale jeżeli jest dedykowany do makro to to są zdjęcia z bliska, a szkło ochronne ma naniesiony jakiś klej/silikon, który może powodować, że zdjęcia po zaklejeniu szkłem będą nieostre lub niewyraźne zdjęcia.
  • Level 37  
    Tak jak Ci wyżej napisałem, szkło musi się na czymś trzymać, stosowany klej lub silikon może ale nie musi zniekształcać obraz, patrząc z punktu serwisowego szkła z otworami na czujniki zbierają więcej brudu, przez co czasami czujniki nie działają prawidłowo, za to takie szkło zabezpiecza większą powierzchnię ekranu.
  • Level 21  
    To jakie powinienem zastosować z dziurkami czy bez?
    Sądząc po montażu fabrycznego szkła na ekranie to jest z dziurką na kamerę, a co z aparatem szkło z czterema otworkami?
    Miałem stary aparat telefoniczny to się nad tym nie zastanawiałem, a tu inna jakość zdjęć przy 64MP to kolosalna różnica.
    Czy instalacja szybki wpłynie na jakość, przecież też stosują szkło na aparat w obudowie telefonu?
    Dawniej stosowałem szybę ochronna aparat mniej czuły i nie zauważałem różnicy a tu?
    Coś mi się zdaje że do puki sam nie wypróbuje to się nie dowiem?
  • Level 37  
    Ja na żadnym z aparatów nie instalowałem szybki ochronnej, poza tym jak popatrzysz na ofertę szkiełek to są różnie mocowane te szkilelka - jedne przykleja się cała powierzchnią inne mają klej z pominięciem miejsc gdzie są soczewki aparatów.
  • Level 37  
    Jak wspominałem nie mam Xiaomi, ale jak wybierasz numer, który jest zajęty, nie pojawia się napis/przycisk "ponów"?
  • Level 21  
    Chodzi o to żeby wybierał aż do czasu połączenia się.
    Ponów to wykona ponowne jedno wybranie nr.
    W Noki włączałem opcje i sam dzwonił do skutku aż się połączył.

Dodano po 10 [minuty]:

Tu jest chyba odpowiedz:
    https://www.download.net.pl/jak-wlaczyc-autom...onowne-wybieranie-numeru-w-androidzie/n/9321/
    Pobiorę aplikacje i wypróbuję.

Dodano po 31 [minuty]:

Szukam aplikacji po polsku bez reklam itp.
  • Level 37  
    Poszukaj w sklepie aplikacji widżetu pogoda. Pamiętaj, se przekłamania mogą wynikać z ograniczeń w lokalizacji oraz braku dostępu do internetu.