Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher Xpert HD 7125 - co chwilę przerywa na maksymalnym ciśnieniu

mrozilla 13 Mar 2021 19:28 1500 1
    mrozilla
    Level 17  
    Mam problem z myjką ciśnieniową Karcher Xpert HD 7125. Od jakiegoś czasu jest problem z pracą na maksymalnym ciśnieniu po ustawieniu dyszy na duże ciśnienie (dysza ma dwa tryby, duże ciśnienie i rozpylanie chemii szerokim łukiem i niskim ciśnieniem). Na myjce regulacja ciśnienia ustawiona w pozycji MAX. Na dużym ciśnieniu dyszy i ustawieniu pokrętła na MAX co chwilę myjka się wyłącza i włącza, cały czas, mniej więcej co sekundę, tyle czasu ile mamy wciśnięty spust na lancy. Gdy przestawimy dyszę wszystko jest w porządku. Gdy odkręcę samą dyszę to myjka się nie wyłącza. Gdy odkręcę przewód lancy bezpośrednio w myjce i włączę urządzenie, ciśnienie daje na MAX i wszystko działa. Żadnych wycieków, olej jest. Jedyna opcja aby używać duszy na dużym ciśnieniu to pokrętłem od ciśnienia w myjce ustawić mniej więcej połowę zakresu, wtedy nie przerywa ale też jest dużo mniejszą moc więc nie jest to rozwiązanie. Dyszę rozebrałem na części pierwsze do metalowych kulek i wszystko jest w porządku, kulki poruszają się bez problemów, żadnych brudów nie ma, wszystko drożne. Nie wiem gdzie szukać problemu.
    mrozilla
    Level 17  
    Dodatkowo jako aktualizację dodam, że po odpięciu czujnika ciśnienia, który wyłącza urządzenie mimo wszystko myjka na maksymalnym ciśnieniu włącza się i wyłącza, czyli chyba nie ma to nic wspólnego z czujnikiem i zaworkiem, którym reguluje się ciśnienie myjki. Oczywiście rozebrałem go, nasmarowałem smarem silikonowym, po uruchomieniu jakby przez kilka sekund było dobrze i ponownie zaczęła przerywać tak samo jak wcześniej. Po prostu myjka nie zdąży nawet obrotów nabrać i od razy się wyłącza, włącza ponownie i znowu wyłącza i tak cały czas.