Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kamerka-mikrofon (2 w 1) - niechciany lustrzany obraz z kamerki

pawlis11 14 Mar 2021 01:25 735 6
    pawlis11
    Level 8  
    Mam kamerę USB podłączoną do HP EliteBook 6930p. I mam lustrzane odbicie. Wkurza mnie to niemiłosiernie. Jutro mam ważną sprawę. Pomoże ktoś mi?
    Skopiowałem i proszę bardzo:
    USB\VID_0C45&PID_6341&REV_0000&MI_02
    USB\VID_0C45&PID_6341&MI_02
    Ale zrobiłem to tylko, gdy mam podłączone to zewnętrzne urządzenie. Laptop nie posiada fabrycznie żadnej kamery - jedynie zainstalowałem dla wersji 32 bitowej mojego systemu od wsparcia HP dla modelu mojego laptopa jakieś oprogramowanie dla kamery Web Camera, którego nie widzę i jest ten słynny komunikat z pytaniem, czy oprogramowanie zostało zainstalowane poprawnie w Windows 7 (kto miał (ma?) wysłużonego "sevena", to wie, o czym mówię). Oczywiście Sterowniki kamerki się automatycznie instalują, a po aktualizacji w necie jest to samo...
    Kamerka: HUE HD Pro Camera
    Dlaczego na swojej drodze ciągle napotykamy problemy...

Jakiejś rozwiązanie ktoś zaproponował w tym wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3742749.html
    Ale nie nikt nie dokończył rozwiązania tego problemu. Dostałem się do tych ustawień, o których pisał sosarek, ale nie wiem co dalej...
    pawlis11
    Level 8  
    @Hardkor666, dzięki za pomoc. Myślałem, że będę musiał mieć licencję do tego, bo się wyświetlały jakieś "$", a okazało się, że po instalacji nie trzeba wpisywać hasła. A taki mam "activation code" na naklejce na instrukcji dołączonej do kamery. Pomogłeś mi. Wystarczyło to zainstalować i ustawiać obraz z kamery na ekranie. Pozdrawiam serdecznie. Wszystkiego dobrego. ;-)

Aktualizacja: @Hardkor666, problem występuje nadal. Oczywiście takie rozwiązanie problemu jest możliwe tylko na poziomie tego programu, to znaczy, że tylko w oknie programu: do nagrywania, robienia zdjęć itp. Jeśli uruchomię Skype'a, to muszę zamknąć program do kamerki i wtedy uruchomię kamerkę na poziomie programu Skype. Oczywiście dzięki za pomoc tym, co mi odpowiadali i proszę o jeszcze. :)
    Dotychczas, jak prowadziłem lekcje, to robiłem udostępnienie ekranu lub tylko do widoku aplikacji - programu do kamerki, a dźwięk tylko za Skype'a - bez obrazu z kamery. To mi się przydaje, ale często brak jest synchronizacji z głosem. Chciałbym, aby wszystko się odbywało z poziomu programu Skype.
    W ogóle mój laptop ma zintegrowany mikrofon i w kamerce też jest dodatkowy mikrofon. Rozmówcy skarżyli się na "głos robota". Problem głosu rozwiązany, ponieważ zrezygnowałem z głosu HD z kamerki (a mój laptop stary jak świat) - da się zmienić - ale w ustawieniach mikrofonu w Skype (można zmienić wybór mikrofonu) - miałem tam na liście zintegrowany, przez wejście liniowe jack i z kamerki HUE HD), brak tam możliwości dostosowania obrazu...
    pawlis11
    Level 8  
    Nie wiem, czy Wam się wyświetla, że edytowałem, poprzedni post. Problem istniej nadal. Uprzejmie proszę o pomoc. :-)
  • Helpful post
    Hardkor666
    Level 13  
    Jeżeli w ustawieniach skype'a nie ma możliwości zmiany tego to raczej już nic nie poradzisz na to.
    pawlis11
    Level 8  
    Słuchajcie mam wszystko OK. Ale problem występuje tylko w programie Skype. Skype i Teams miał taką opcję zmiany wyświetlania ekranu - teraz tego nie ma. Program do kamery nie zapisuje ustawień zmiany położenia obrazu. Na Zoomie jest wszystko OK - tam można zmieniać.
    pawlis11
    Level 8  
    Zmieniłem komputer. Na Zoomie jest wszystko OK. Samo się naprawiło. :-)